Mesut Uçakan TYB’de

Türkiye

mesut uçakan

Sinemada içerik ve üslubu anlatacak

Mesut Uçakan, 4 Haziran Cumartesi günü TYB İstanbul Şubesi’nde “Sinemada İçerik ve Üslup” başlıklı bir konuşma yapacak.

Ünlü yapımcı, senarist ve yönetmen Mesut Uçakan, 4 Haziran Cumartesi günü saat 16.30’da TYB İstanbul Şubesi’nin konuğu oluyor.

Ayda bir düzenlenen “Sinema Söyleşileri”nde konuşacak olan Uçakan, sinema birikiminin ve Türk sinemasına uzun yıllardır vermeye devam ettiği emeğinin ışığında “Sinemada İçerik ve Üslup” başlıklı bir konuşma yapacak. Mesut Uçakan, ayrıca katılımcıların senaryo yazımı ve Türk sinemasına ilişkin sorularını da cevaplandıracak.

Türk sinemasında; 1988’de çektiği “Reis Bey” filmi ile ilk defa yargı kurumunu eleştiren, 1990’da çektiği “Yalnız Değilsiniz” filmi ile ilk defa başörtülü hanımların dramına dikkat çeken, 1993’de çektiği “Kelebekler Sonsuza Uçar” filmi ile ilk defa yakın tarihimizi cesurca sorgulayan, bunların yanında daha birçok uzun metraj sinema filmi, belgesel filmler ve dizilere imza atan Mesut Uçakan’ın konuşmacı olduğu bu söyleşiye davetlisiniz.

Söyleşiye katılım serbesttir. Detaylı bilgi için tel: 0212 527 7517

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi
Adres: Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi,
Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak No: 6
Sultanahmet / İstanbul

[Kaynak: dunyabizim.com]

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up