Meryl Streep ‘The Iron Lady’ ile Yeniden Sinemada

Manşet Yakında

Baş rolünde Meryl Streep , Antony Head gibi ünlü isimlerin  olduğu The Iron Lady’de Streep,  Demir Lady lakaplı eski İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’i canlandıracak.

 

2 Nisan 1982′de Arjantin’in Falkland ve Güney Georgia Adalarını işgal etmesi ile başlayan ve altı hafta süren Falkland Savaşı’nda yaşanan krizi odak noktasına alan film, o dönem İngiltere’nin başında olan Margaret Thatcher’ı ve yaşananları beyazperdeye taşıyacak. Güç ve güç için ödenen bedellerin konu alındığı hikâye benzersiz ve evrensel olarak niteleniyor.

20. yüzyılın en etkili ve ünlü kadınlarından Thatcher, erkek egemen bir dünyada, sınıf ve cinsiyet engellerini çökerten bir kadın olarak bilinmesinin yanı sıra, aldığı sosyal ve politik kararlar yüzünden hayli sert eleştirilere maruz kalmıştı…

Filmin yönetmenliğini Phyllida Lloyd üstleniyor. Gösterim tarihi 20 ocak 2012 olarak belirlenen film büyük bir merakla bekleniyor.

İşte filmin fragmanı:

http://youtu.be/Im2UvBs_gfs

 

Sinefesto Haber Merkezi

 

 

 


Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up