“Meryem”, 20 Eylül’de Vizyonda

Manşet Yakında

Çekimleri Konya’nın Akşehir ve Beyşehir ilçelerinde yapılan ‘MERYEM’ in başrollerini; Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu ve Mehmet Usta paylaşıyor. Mustafa Uzunyılmaz, İpek Bilgin, Zerrin Sümer, Yeliz Akkaya, Gafur Uzuner ve Serhat Özcan’ın de yer aldığı filmin vizyon tarihi: 20 Eylül 2013.

"Meryem", 20 Eylül'de Vizyonda

Filmin müziklerine, yönetmenin ‘Mommo – Kız Kardeşim’ filminden çok etkilenerek talip olan ve “Harry Potter ve Ateş Kadehi” (Harry Potter And The Goblet of Fire), “Bir Gün” (One Day), “Aşkım Benim” (Bel Ami) gibi dünyaca ünlü filmlerde besteci ve aranjör olarak yer alan ‘Youki Yamamato’ yaptı.

Filmin Konusu;

Meryem;  17-18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olur ve ister. 10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılır.

Meryem’in kocası Mustafa, düğünden birkaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönmüştür. Meryem sabırla ve tüm masumiyetiyle beklemeye başlar.

SENARİST-YÖNETMEN : ATALAY TAŞDİKEN
YAPIMCI : ATALAY TAŞDİKEN
YAPIM : ATYAPIM
MÜZİK : YOUKİ YAMAMOTO
GÖRÜNTÜ YÖNETMEN : FEZA ÇALDIRAN
YARDIMCI YÖNETMEN : HÜLYA GEZER
SANAT YÖNETMENİ : NURDAN TAVUKÇUOĞLU

"Meryem" Film Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up