‘Merhaba’ filmine özel gösterim

Türkiye

Amerikan yapımı filmin özel prömiyerinde, Fadik Sevin Atasoy da ödülüne kavuştu…

New York’ta düzenlenen Tisch First Run Film Festivali’nde, Fadik Sevin Atasoy’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandıran Amerikan yapımı “Merhaba” filminin özel prömiyeri önceki akşam Pera Müzesi Oditoryumu’nda yapıldı.

Yapımcılığını Mandy Menaker’in, yönetmenliğini ise Lauren Brady’nin yaptığı, başrolleri Fadik Sevin Atasoy, Sönmez Atasoy, Paxton Winters, Nursel Köse ve İskender Altın’ın paylaştığı filmde ALS hastalığına yakalanan babasını görebilmek için Amerika da yaşayan doktor kızın, İstanbul’a dönerek babası ile olan vedalaşma hikâyesi anlatılıyor.

ÖDÜLÜNE KAVUŞTU
New York’taki ödül törenine gidemediği için ödülünü alamayan Fadik Sevin Atasoy’a ödülünü yönetmen Lauren Brady prömiyerde teslim etti. Babası Sönmez Atasoy’la filmde karşılıklı rol alan Fadik Sevin Atasoy film sonrasında “Seyirci filmde çok ağladı. Vedalaşma sahnesini benim New York’a gideceğim günden bir önce çektik. Babamla ben de gerçekten vedalaşıyordum” dedi.

Filmin özel gösterimini ALS hastaları da izledi.

[Kaynak: HT]

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up