Merakla Beklenen Yerli Korku Filmi: ‘Baskın’

Genel Türkiye

Dünya Prömiyerini Toronto Film Festivali’nde Gerçekleştiren Baskın, 01 Ocak’ta Sinemalarda

Film dünya prömiyerini, Eylül ayında Toronto Film Festivaliʼnin ‘geceyarısı çılgınlığı’ anlamına gelen Midnight Madness seçkisinde gerçekleştirmişti. Korku türünde olan yapım, Midnight Madness‘da gösterimi yapılan ilk Türk filmi olma özelliğini de taşıyor.

baskın

Genç yönetmen Can Evrenol’un ilk uzun metraj filmi Baskın, dünyanın çeşitli yerlerindeki prestijli festivallerde gösterimine devam ediyor. Eleştirmenlerinden tam not alan korku filmi, beş polisin gece devriyesi sırasında gelen bir yardım çağrısı üzerine gittikleri, terk edilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda karşılaştıkları olayları konu alıyor.

Toronto Film Festivali’nin uluslararası programlamasından sorumlu Colin Geddes film hakkında: ‘Baskın çok rahatsız edici ve bir o kadar da özel bir film. Eğer seyircinin nasıl manipüle edilmesi üzerine bir ders almak isterseniz bu filmi mutlaka izleyin.” şeklinde konuşmuştu.

——————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up