Mélanie Laurent, The Mad Women’s Ball’u Yazıp Yönetecek

Avrupa Sineması
Fransız oyuncu Mélanie Laurent, Victoria Mas’ın ödüllü romanından uyarlanacak The Mad Women’s Ball’u yazıp yönetecek.

Ünlü Fransız oyuncu Mélanie Laurent, Je vais bien, ne t’en fais pas ve De battre mon coeur s’est arrêté gibi filmlerde rol aldıktan sonra Inglourious Basterds’taki Shosanna rolüyle geniş kitlelere adını duyurmuş, oyunculuk kariyerinde önemli roller üstlenmeye devam ederken, aynı zamanda da yönetmen olarak kendi filmlerine imza atarak kariyerine devam etmektedir.

Respire, Plonger ve Galveston gibi uzun metraj çekmiş olduğu filmlerine bir yenisi ekleyerek,  The Mad Women’s Ball romanını sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor. Film, Victoria Mas’in ödüllü romanından uyarlanacak. Laurent filmi yazıp yöneteceği gibi yapımcıları arasında da yer alacak. Oyuncu son olarak 6 Underground filminde izleyici karşısına çıkmıştı.

Filmin yapımcılığını Marion Cotillard’lı La Môme ve Roman Polanski’nin son filmi J’accuse gibi dikkat çekici yapımlara imza atan Fransız yapım şirketi Legende Films üstleniyor.

19. yüzyılın sonlarında Paris’te geçen The Mad Women’s Ball, izleyicileri toplumsal normlarına ayak uydurmayı reddeden ve fazla asi bulunan kadınların deli olarak yaftalanarak hastanelere kapatıldığı bir döneme götürüyor. Film, birçok kadının uydurma ruh sağlığı hastalıklarıyla kapatıldığı Salpêtrière hastanesinde geçiyor ve her yıl burada düzenlenen, hastaların da katıldığı şaşaalı baloya odaklanıyor.

İzleyicileri 19. Yüzyıl Paris’ine Götürecek olan film, herhangi bir rahatsızlığı olmadığı hâlde Salpêtrière hastanesine kapatılan bir kadının özgürlüğüne kavuşmak için verdiği mücadeleyi anlatacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up