Medya Sanat Merkezi Soruyor: ”Sanat Bizim Neyimize”

Etkinlikler

Medya Sanat Merkezi

Medya Sanat Merkezi, “Medyanın dili imanı” başlıklı paneli sonrasında ikinci panelini düzenliyor. “Sanat Bizim Neyimize” başlıklı oturumun konuşmacıları, Yazar – Eleştirmen Ömer Lekesiz, Sosyolog Süheyb Öğüt ve karikatürist Şafak Tavkul.

“Sanatın Tükiye’deki serüvenini kendine özgü kılan nedir? Bir iktidar dili olarak kurgulanan sanat, hangi kaynaklardan besleniyor? Türkiye’de yerli bir sanat mümkün mü? Sanatın terörize edilmesi nasıl okunmalı ? Medya ve siyasetin sanatla kurduğu ilişki biçimi nasıl oluştu?” sorularına cevapların aranacağı panelin moderatörlüğünü Sümeyye Karaaslan üstleniyor.

Medya Sanat Merkezi Başkanı Ümit Sönmez, programla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Biz Medya Sanat Merkezi olarak, bugüne kadar edinilen birikim ve tecrübeyle yeni medyacılar, yeni sinemacılar, yeni sanatçılar kuşağı oluşturmak için biraraya geldik. İlk panelimizin üst başlığı olarak Medyanın Dili İmanı ifadesini tercih etmiştik. İkinci panelimizde Sanat Bizim Neyimize sorusunu soruyoruz. Amacımız yeni dünyanın yeni dili olan medyaya, medyalara karşı yerli bir sanat dili oluşturmak. Bu derdi taşıyan herkesi birlikte yol almaya davet ediyoruz.”

Program 12 Aralık Perşembe saat 19:00’da Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’nde başlıyor.

Bilgi için: http://www.medyasanat.org

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up