Bizimle İletişime Geçin

Dünya

Medya Ödülü, Vinterberg’e Altın Palmiye’yi de Getirir mi?

Yayınlandı

tarihinde

Thomas_Vinterberg_465641a

Avrupa Birliği’nin Medya Ödülü, Cannes Film Festivali kapsamında her yıl AB Medya Programı tarafından desteklenen yapımlardan birine veriliyor. Bu yıl Medya Ödülü’ne layık görülen proje, “The Celebration / Şölen” ve “The Hunt / Ölüm Savaşı” filmleriyle tanıdığımız Danimarkalı yönetmen Thomas Vinterberg’in “The Commune” adlı yapımı oldu.

Geçtiğimiz yıl gösterime giren “The Hunt “ filmiyle de AB Medya Programı’nın 100 bin Euro değerinde yapım desteğini alan Thomas Vinterberg, doğum gününde kendisine yöneltilen, yıllardan neler öğrendiğine dair soruya şu sözlerle yanıt verdi: “Başarıyı yakaladığınızda keyfini çıkarmanız gerektiğini öğrendim. Çünkü başarı bir ömür devam etmiyor. Bir şey daha öğrendim, o da bir şeyden başarı elde etmenin sizi daha iyi bir yönetmen yapmadığı… Günün sonunda her şey harika görünüyor ancak asıl önemli olan setteki ve kamera önündeki çalışmalarınız.”

Danimarkalı yönetmenin Medya Programı’nın desteğin alan “The Hunt” filminin başrol oyuncusu Mads Mikkelsen geçtğimiz yıl Cannes’da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştü. Vinterberg, programın Danimarka sinemasına katkısını şu sözlerle değerlendirdi: “Medyanın ilgisi ve Danimarka Film Enstitüsü’nün katkıları olmasaydı sanat filmi yapan bir toplum olarak ayakta kalamazdık. Daha yerel ve ortalama bir sinemamız olurdu. Bu nedenle Medya Ödülü ve Medya Programı’nın önemi büyük.”

Vinterberg’e ödülünü Avrupa Komisyonu’nun Eğitim Kültür ve Gençlik’ten sorumlu üyesi Androulla Vassiliou takdim etti. Vassiliou, törende Avrupa sinemasının Amerikan yapımlarıyla rekabetine yönelik programlarından söz etti: “Amerika Birleşik Devletleri ile serbest ticaret anlaşması müzakereleri süresince kültürümüzden, kültürel çeşitliliğimizden ve zenginliğimizden ödün vermeyeceğimizin altını çizmekte kararlıyım.”

Vinterberg’in Medya Ödülü’ne layık görülen yeni filmi “The Commune”, 70’lerde Danimarka’daki bir komünü konu alıyor. Bu yeni filmin de daha önce Medya Ödülü’ne layık görülen birçok Avrupa filmiyle aynı kaderi paylaşarak gelecek yıl Altın Palmiye için yarışacağı tahmin ediliyor.

Euronews

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

2021’in En Çok Seyredilen Filmi “Shang-Chi” Oldu

Lider belli oldu!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Shang-Chi

Normalleşme ile birlikte sinema filmlerine olan talep tekrardan artarken 2021’in en çok seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu.

COVID-19 sonrası sinemaların normalleşmeye başlamasıyla birlikte 2021’in en yüksek hasılat yapan ve en fazla seyredilen filmi “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” oldu. ABD gişesinde yılın eski lideri olan Black Widow’u geride bırakarak birinciliği yaklayan Shang-Chi, cuma günü itibariyle 3.952 salonda vizyona girerek 3.59 milyon dolar kazandı ve toplam 186.7 milyon dolar kazanmış Black Widow filmini geride bıraktı.

ABD’de toplamda $196,46 milyona erişen Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, sadece sinemalarda gösterime girdi. Henüz Çin sinemalarında vizyona girmeyen film dünya genelinde ise $363,36 milyona ulaştı.

Filmin konusu: Babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir.

Okumaya Devam Et

Dünya

10. Avustralya Akademi Ödülleri Açıklandı

En İyi Film, Promising Young Woman seçildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi film seçilen Promising Young Woman filmi

Bu sene Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından 10. kez düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri açıklandı.

Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avustralya Akademi Ödülleri (AACTA)’nin sahipleri belli oldu. Profesyonel sinema ve televizyon yapımlarını taçlandıran törende en iyi film ödülünü Promising Young Woman kazanırken, en iyi drama dizisi Queen’s Gambit seçildi.

En İyi Film Ödülü: Promising Young Woman
En İyi Yönetmen: Chloé Zhao – Nomadland
En İyi Senaryo: Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Carey Mulligan – Promising Young Woman
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Olivia Colman – The Father

10. Avustralya Akademi Ödülleri'nde en iyi drama dizisi seçilen Queen's Gambit.

En İyi Drama Dizisi Ödülü: Queen’s Gambit
En İyi Komedi Dizisi: Schitt’s Creek
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Dizi): Aaron Pedersen – Mystery Road
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Dizi): Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Okumaya Devam Et

Dünya

Emma Stone’lu Cruella Filminden Fragman Yayınlandı

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

101 Dalmaçyalılar’ın live-action versiyonu olan “Cruella” filminden ilk fragman geldi.

La La Land, The Amazing Spider-Man ve The Help gibi dikkat çeken yapımlarda başrolü üstlenen gen oyuncu Emma Stone’un yeni filmi Cruella’dan ilk fragman yayınlandı.

Oscar ödüllü Emma Stone’un, kötü karakter Cruella de Vil’e hayat verdiği Cruella filminin yönetmen koltuğuna Craig Gillespie oturuyor.

Filmde Emma Stone’a Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham ve Mark Strong gibi isimler eşlik ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler