‘Mavi Pansiyon’ 2 Aralık’ta Vizyona Giriyor!

Manşet Türkiye

Ünlü yönetmen ve müzisyen Nezih Ünen’in Anadolu’nun Kayıp Şarkıları’ filmi kült olmaya giderken, ikinci filmi ‘Mavi Pansiyon’ 2 Aralık’ta vizyona giriyor.

Aşk hakkında bildiklerimizi gözden geçirmemizi sağlayan romantik drama türündeki filmin başrollerini Yunus Güner, Fadik Sevin Atasoy, Özlem Tekin ve Tan Sağtürk paylaşıyor. Konuk oyuncu olarak Zeynep Beşerler’in yer aldığı filmde diğer rollerde Nail Kırmızıgül, Veysel Diker, Pelin Acar ve Nathalie Griffin oyunculuk performanslarıyla göz dolduruyor.

Filmin bir başka özelliği ise müziklerinde ‘İncir Reçeli’ filmindeki performansı ve şarkıları ile büyük bir hayran kitlesi oluşturan Halil Sezai’nin dört şarkı ile imzası olması.

‘Mavi Pansiyon’un yapım şirketi DFI (Dream Factory Istanbul), uygulayıcı yapımcı Renan Kaleli, görüntü yönetmeni Soykut Turan, sanat yönetmeni ise Türker Simitis. Filmin post prodüksiyon ve renk işlemleri Yunanistan’da gerçekleştirildi.

Filmin Konusu:

Başarılı ve yakışıklı bir mimar olan Ahmet (Yunus Güner), Elif’le (Zeynep Beşerler) evliliğinin hüsranla sonuçlanmasının ardından aşka inancını kaybetmiştir. Ancak, kendini toparladıktan sonra gözde bir çapkın olarak hayata geri döner.

Aradan geçen yıllarda her yaz olduğu gibi tatil için Ege sahilindeki ‘Mavi Pansiyon’ a giden Ahmet’in ilgisini, aynı yerde kalan iki kız arkadaş çeker; Bahar (Fadik Sevin Atasoy) ve Esra (Özlem Tekin). İkili, çok yakın arkadaş olmalarına rağmen farklı karakterlere sahiptir, özellikle aşk konusunda… Esra daha rahat ve aldırmaz görünürken Bahar, romantik ve duygusaldır. Zıt karakterli iki güzel kadın ve yalnız, aşka uzak ama çapkın bir adam…

Mavi Pansiyon’da yaşanan ilişkiler bununla bitmez; Pansiyon sahipleri olan çift Zeynep (Pelin Acar) ve Kerim (Nail Kırmızıgül) ile, tatile gelmiş bir çift olan ‘Almanya’lı’ Halil (Veysel Diker) ve karısı Erica (Nathalie Griffin) de aynı günlerde aşkın farklı yüzleri ile tanışırken Koray (Tan Sağtürk) ise iki güzel arasında kararsız kalan Ahmet’e iddialı bir rakip olacaktır.

O yaz Mavi Pansiyon’dakiler için aşkın bilinen kuralları yıkılır…

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up