Matt Damon Beyaz Saray yolcusu…

Dünya Manşet Türkiye

Aktör Matt Damon’ın gelecek yılki seçimlerde Barack Obama’nın yerine Demokratların adayı olarak yarışması isteniyor.

Güney Amerika rugby takımının kaptanını, bir gangsteri ve bir süper casusu oynadı… Ancak Matt Damon’ı bu kez daha zorlu bir görev bekliyor; ABD başkanlığı…

AHABER’in haberinegöre, Obama’nın eğitim ve dış politikadaki başarısızlıklarını eleştiren Damon’dan etkilenen aktivistler, 40 yaşındaki oyuncunun Ronald Reagan ve Arnold Schwarzenegger gibi benzer örneklerde olduğu gibi siyasete geçebileceğini düşünüyorlar.

Bu konuda ilk öneri Amerikalı muhalif yönetmen Michael Moore’dan geldi. Damon’ın söylenmesi gerekenleri kimseyi umursamadan söylediğini ve düşüncelerini tutkuyla savunduğunu söyleyen yönetmen Cumhuriyetçilerin bu yolu izleyerek başarı kazandığını da hatırlattı.

Damon’ın politik aktivizm konusunda uzun bir geçmişi var. Sean Penn ve George Clooney gibi Darfur için yardım çağrısında bulundu ve son olarak öğretmen haklarını savunan konuşmasıyla gündeme geldi.

Damon, Luciana Barroso ile evli ve üç çocuğu var.

‘The Departed’, ‘The Adjustment Bureau’, ‘Good Will Hunting’ gibi filmlerin yıldızı olan Damon en çok ‘Bourne’ sersindeki casus rolüyle tanınıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up