Martin Scorsese Marvel Filmlerini Eleştirdi

Günün Haberi Hollywood

Usta yönetmen Martin Scorsese, Marvel evreniyle alakalı yorumlarda bulundu.

Filmleriyle sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran usta yönetmen Martin Scorsese, Marvel evrenine ait filmlerin sinema olmadığını ve daha çok eğlence sektörü için hazırlanan oyun niteliğinde uzun metrajlı gösteriler olduğunu belirtti.

Şu sıralar The Irishman filmiyle gündemde olan Scorsese, Empire Dergisi’ne verdiği röportajda Marvel evrenini eleştirdi. Yönetmen konu hakkında, “Marvel filmlerini izlemeye çalıştım. İşini iyi yapan oyunculara rağmen süper kahramanları görmek istediğim tek yer tema parkları. Sinema bu değil.” diyerek eleştirel tavrını ortaya koymaktan çekinmedi.

Martin Scorsese, filmlere gitmek istediğini hatta bunu denediğini ama bir türlü yapamadığını da dile getirdi. Bunun sebebini de onları sinema filmi olarak görmediği olarak açıkladı.

Diğer tarafta süper kahraman filmlerinin bir numaralı isimi James Gunn ise bu açıklamalara, “Martin Scorsese en sevdiğim sinemacılardan biridir. Benim filmlerimi görmeden eleştirmesi gerçekten üzücü bir durum. Ne olursa olsun Scorsese’yi seveceğim. Sinemaya yaptığı katkılar için mutlu olacağım. The Irishman’i izlemeyi iple çekiyorum.” diyerek usta yönetmenin kararına saygı duyduğunu dile getirdi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up