Martin Scorsese: “Marvel Filmleri Sinema Salonlarını Ele Geçirmemeli”

Günün Haberi Hollywood

Martin Scorsese, Marvel filmlerinin sinema salonlarını ele geçirmesine izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Filmleriyle sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran usta yönetmen Martin Scorsese, geçtiğimiz günlerde Marvel evrenine ait filmlerin sinema olmadığını ve daha çok eğlence sektörü için hazırlanan oyun niteliğinde uzun metrajlı gösteriler olduğunu belirtmişti.

The Irishman’in izleyici ile buluştuğu 63. BFI Londra Film Festivali’nde Robert De Niro ve Al Pacino ile birlikte bir basın toplantısına katılan Scorsese, Marvel filmlerinin sinema olmadığı yönündeki açıklamalarını yineledi. Yönetmen, bu filmlerin sinemaları ele geçirmesine izin vermememiz gerektiğini belirtti. The Irishman’in vizyonda gösterilmesi konusunda sıkıntılar yaşayan Martin Scorsese, bu konudaki eleştirilerini de her defasında dile getirmekten sakınmıyor. Marvel filmlerinin vizyona girdikleri dönemde sinema salonlarını adeta ele geçirdiği çok belirgin bir gerçek.  Bu konuda sinema salonu işletmecilerine iş düştüğünü belirten usta yönetmen, sinema salonlarının anlatısı olan filmlere yer vermesi gerektiğini vurguladı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up