Martin Scorsese: “Bir Yıl Çabaladıktan Sonra Sonuç Benim Açımdan Çok Trajikti.”

Diziler Hollywood

Martin Scorsese, HBO ekranında yayınlanan ve ilk sezonun ardından iptal edilen Vinyl ile ilgili konuştu.

Martin Scorsese’nin yapımcı olarak görev yaptığı Vinyl, 2016’da izleyici karşısına çıkmış; 2 dalda Emmy ödülüne aday gösterilmiş ancak eleştirmenlerden ve seyirciden beklediği ilgiyi görememişti. Vinyl yolun başında ikinci sezon onayını almış olsa da sonrasında HBO tarafından iptal edilmişti.

Roma Film Festivali’nde Vinyl dizisine dair konuşan Scorsese: “HBO’nun diziye sırt çevirdiğini görmek acı vericiydi” diyen usta yönetmen, dikkat çekici bir itirafta bulundu. Yalnızca pilot bölümde yönetmen koltuğuna geçen Scorsese, tüm bölümleri kendi çekseydi dizinin kaderinin daha farklı olabileceğini söyledi.

Scorsese o günleri şöyle anlattı: “Bir yıl çabaladıktan sonra sonuç benim açımdan çok trajikti. Pilot bölümü çektim. HBO ile bir yıl boyunca çalıştık ancak yaratımsal anlamda parçaları bir araya getiremedik. Sanırım her bölümü ben yönetmeliydim ve 3-4 yıl boyunca projenin başında durmalıydım.” Bu noktada Paolo Sorrentino’yu ve The Young Pope’ı anan yönetmen, “Eğer bu işi yapacaksanız, doğru bir şekilde yapmalısınız, Sorrentino’nun yaptığı gibi. Her şeyiyle siz ilgilenmelisiniz. Eğer bu uymazsa, diziye hiç başlamamalısınız” dedi.

10 bölümden oluşan dizinin Vinyl’in yönetmen kadrosunda Mark Romanek, S. J. Clarkson, Nicole Kassell ve Carl Franklin gibi isimler görev yaparken, toplam bütçesinin 100 milyon doları bulduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up