Mart Ayında İzleyeceğimiz 8 Güzel Yabancı Film

Liste Manşet Türkiye

Gişelik filmler, sanat sineması, bağımsız yapımlar… Bahar ayına giriş yaptığımız Mart ayında izleyeceğimiz 8 güzel yabancı filmi sizler için derledik.

Seberg

Vizyon Tarihi: 6 Mart

Kristen Stewart’ın başrolünde yer aldığı Seberg, Jean-Luc Godard imzalı À bout de souffle’deki rolü ve performansı sonrası uluslararası bir şöhrete kavuşan, 60’ların sonunda insan hakları hareketi ve Black Panther oluşumuna verdiği destekten ötürü gözetim baskısını şiddetli bir şekilde uygulamaya koyan J. Edgar Hoover yönetimindeki FBI’ın radarına giren Jean Seberg’ün hayatının bu trajik kısmını konu ediniyor.

Hayal Adası

Vizyon Tarihi: 6 Mart

1970’lerin aynı isimli popüler televizyon dizisinden uyarlanan Hayal Adası, tropik bir adada oldukça afili ve gizemli bir tatil köyünün sahibi olan Mr. Roarke’ın burada misafirlerine yaşattıklarını konu ediniyor.

Yokuş Aşağı

Vizyon Tarihi: 6 Mart

Ruben Östlund’un Force Majeure filminin yeniden çevrimi olan Yokuş Aşağı, çocuklarını da alıp gittikleri kayak tatilinde, hayatlarını ve ilişkilerini sorgulamalarına sebep olan çarpıcı bir hadise atlatan Billie ve Pete çiftinin hikâyesini anlatıyor.

İkinci Görüşte Aşk

Vizyon Tarihi: 6 Mart

Hugo Gélin’in yönettiği İkinci Görüşte Aşk, bir süredir ihmal ettiği eşi Olivia’nın kendisini tanımadığı alternatif bir yaşama uyanan Raphael’in, Olivia’nın kalbini en baştan kazanmaya çalışmasını konu ediniyor.

Bloodshot: Durdurulamaz Güç

Vizyon Tarihi: 13 Mart

Vin Diesel’in başrolünde yer aldığı Bloodshot: Durdurulamaz Güç, bir çatışma sırasında öldürülen fakat nanoteknolojik yenilikleri üzerinde uygulayan bilim insanlarından olaşan gizli bir teşkilat tarafından hayata, birtakım özel güçlerle birlikte döndürülen Ray Garrison’ın, kendisini hayata döndürenlere bile güvenemeyeceği olaylar silsilesi içerisinde öldürülmüş olan karısının intikamını almaya çalışmasını konu ediniyor.

Above The Shadows

Vizyon Tarihi: 13 Mart

Above The Shadows, gölgelerde yaşayan yalnız bir kadının hikayesini konu ediyor. Yıllardır yalnız olan ünlü fotoğrafçı Holly, yaşamını bir gölge olarak sürdürmektedir. Yıllar sonra onu görebilen tek kişi olan Shane Blackwell adındaki gözden düşmüş bir MMA dövüşçüsü ile tanışır.

Sessiz Bir Yer 2

Vizyon Tarihi: 20 Mart

John Krasinski’nin yönettiği devam filmi Sessiz Bir Yer 2, yaşadıkları yerde sese duyarlı yaratıklara karşı verdikleri mücadeleden sağ çıkmayı başaran anne Evelyn ve çocukları Marcus ile Regan’ın, tek tehlikenin sesle avlanan yaratıkların olmadığı dış dünyada hayatta kalma çabalarını anlatıyor.

Hayallerin Peşinde

Vizyon Tarihi: 27 Mart

Zack Gottsagen, Shia Labeouf ve Dakota Johnson’ın başrollerini paylaştığı Hayallerin Peşinde, bir Amerikan güreşçisi olmak ve bu hayalini gerçekleştirmek için kaldığı bakımevinden kaçan Down sendromlu Zak ile bu yolculuğunda ona eşlik eden Tyler ve Eleanor’un hikâyesini anlatıyor.

Pinokyo

Vizyon Tarihi: 27 Mart

Yalnız bir ahşap oymacısı olan Geppetto tarafından yaratılan Pinokyo, her çocuk gibi dünyayı merak etmektedir. Deneme yanılma yoluyla hayatı öğrenmeye çalışan Pinokyo, iyi bir oğul olmak için çabalarken onu yoldan çıkarmaya çalışanlara karşı mücadele etmek zorunda kalır.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up