Marilyn Monroe’yla Bir Hafta

Dünya

Marilyn Monroe’nun 1956 yılında İngiltere’de geçirdiği günleri konu alan bir film New York Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak.

Marilyn Monroe’yu Oscar adayı Michelle Williams’ın, Laurence Olivier’i ise Kenneth Branagh’ın canlandıracağı My Week With Mariyln adlı film, iki hafta sürecek olan festivalde 9 ekimde ilk kez seyirci karşısına çıkacak.

Colin Clark’in yazdığı iki kitap temel alınarak çekilen My Week With Marilyn adlı film, Monroe’nun Laurence Olivier’le birlikte oynadığı 1957 tarihli The Prince and the Showgirl/Prens ve Şovkızı’nın çekimleri sırasında ünlü aktrisin yazar Colin Clark’la birlikte geçirdiği bir haftayı anlatıyor. Clark, Monroe’nun Britanya’daki yaşama alışması için görevlendirilmiş ve ünlü yıldızla birlikte bir hafta geçirmişti. Ayrıca filmin çekimleri sırasında Monroe, dünyaca ünlü oyun yazarı eşi Arthur Miller ile balayında bulunuyordu.

Marilyn Monroe’yla geçirdiği bir haftada Clark, bir günlük tutmuş ve iki oyuncu arasındaki etkileşimi tarihe not düşmüştü.

Filmde birçok yıldız oynuyor

Britanyalı Simon Curtis’in yönetmenliğini üstlendiği, senaryosunu Adrian Hodges’in yazdığı filmde, Colin Clark’ı aktör Eddie Redmayne, Arthur Miller’ı ise Dougray Scott canlandırıyor. Judi Dench, Emma Watson ve Dominic Cooper da filmin oyuncu kadrosunda bulunuyor. Taraf

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up