Maradona Belgeselinden İlk Fragman

Avrupa Sineması Günün Haberi

Efsanevi futbolcu Diego Maradona’yı konu edinen belgesel film Diego Maradona’dan ilk fragman yayınlandı.

14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak olan Diego Maradona’dan ilk fragman yayınlandı. Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Maradona’yı konu edinen belgesel filmin yönetmen koltuğunda Asif Kapadia oturuyor.

Film, yönetmenin üçüncü önemli belgeseli olma niteliğini taşıyor. Diğer belgeselleri ise Brezilyalı Formula 1 yarışçısı Ayrton Senna’yı konu edinen Senna ve son zamanların en önemli müzisyenlerinden biri olup yaşamını yitiren Amy Winehouse’u konu edinen Amy olmuştu.

Senna belgeseliyle 2 BAFTA ödülünün sahibi olan yönetmen, Amy belgeseliyle Oscar ödülüne layık görülmüş ve Cannes Film Festivali’nde aday gösterilmişti. Şimdi ise Diego Maradona belgeseli Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı olarak gösterilen filmler arasında yer alacak. Ayrıca gösterime Maradona’nın da katılacağı bilinenler arasında yer alıyor.

Belgesel filmin konusu ise şöyle: Diego Maradona, efsanevi futbolcu Diego Maradona’nın hayat hikayesini konu ediyor. Belgeselde, Arjantinli futbolcunun özel hayatı ve futbol kariyerine odaklanılıyor. Maradona, 1980’lerde pek bir işlevi olmayan Napoli takımı için seçilir. Bu seçim, takım için önemli bir adımdır. Taraftarların sevgisini kazanmayı başaran Maradona, kısa sürede kariyerinde hızla ileler. Kariyerinin zirvesine ulaştığında ise o artık futbol tarihinin efsane isimlerinden biri haline gelir. Maradona’nın yoksullukla başlayan hayatı, futbolda zirveye ulaşması ve özel hayatındaki çalkantıların anlatıldığı belgeselde, daha önce hiçbir yerde gösterilmemiş arşiv görüntülerine yer veriliyor.

Filmin yurt dışında ve ülkemizdeki izleyicileriyle ne zaman buluşacağı henüz bilinenler arasında yer almıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up