‘Mar’ Malatya’dan Üç Ödülle Döndü!

Festivaller Manşet Türkiye

Caner Erzincan’ın ilk uzun metrajlı filmi ‘Mar’ 2. Uluslararası Malatya Film Festivali’nde tam üç ödülün sahibi oldu.

Festivalin Ulusal Uzun Film yarışma filmlerini yönetmen ve akademisyen Semir Aslanyürek, sinema yazarı Şenay Aydemir, akademisyen Sevilay Çelenk, oyuncu Eylem Yıldız, oyuncu Serdar Orçin’den oluşan jüri değerlendirdi.

Ulusal En İyi Erkek Oyuncu ödülü karakterdeki inandırıcılığı ve karakterin sosyolojisini yansıtmadaki başarısından dolayı Volga Sorgu’ya giderken, Alper Turgut, Serdar Akbıyık ve Ali Hakan’dan oluşan Sinema Yazarları Derneği’nin tercihi de ‘Mar’ filminden yana oldu.

Ayrıca ulusal uzun yarışmada Jüri Özel Ödülü de ilk filminde sergilediği sinematografisi, anlatımındaki sadeliği, yarattığı karakterlerdeki samimiyet ve derinlik nedeniyle yine ‘Mar’ filmine gitti.

Konusu: Taşrada yaşayan öksüz iki kardeş ve eli kolu bağlı bir babanın hayata tutunma çabasını ele alıyor. Üçü de yalnız ve bu ıssızlığı kapatacak bir sevgi-kadın arayışı içinde. Ama o kadınlara ulaşmak, coğrafyanın engebeli arazisi kadar zor ve meşakkatli, sosyal ve kültürel olarak da bir o kadar imkânsız gibidir. Küçük bir yerde, küçük düşler görmeye çalışan bu insanlar için hayat her an hırçınlaşabilir.

T. C. Kültür Bakanlığı, Selçuk Üniversitesi ve Konya Şeker’in de katkılarıyla çekilen, Volga Sorgu, Begüm Kütük, Yılmaz Şerif, Raşit Saraç, Mahmut Gökgöz ve Güray Kip’in oynadığı Mar, Mart 2012’de Özen Film dağıtımıyla vizyona girecek.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up