Malazgirt 1071, 13 Mart’ta Sinemalarda

Türkiye
Türklere Anadolu’yu vatan yapan 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’ni beyaz perdeye taşıyan “Malazgirt 1071” filmi, 13 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Alp Arslan ve Bizans İmparatoru IV. Romen Diyojen arasında 26 Ağustos 1071’de gerçekleşen ve Türkler’e Anadolu kapılarını aralayan 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi beyaz perdeye taşındı.

Yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu ve Özgür Bakar’ın oturduğu Malazgirt 1071 filminin senaryosunu yönetmenlerle birlikte Alper Kıvılcım kaleme aldı.

TRT ortak yapımında sinemaseverlerle buluşacak filmde başrolleri Cengiz Coşkun, Vildan Atasever, Haluk Piyes ve Caner Kurtaran paylaştı.

Aksiyon ve dram türündeki yapımda ayrıca Hasan Küçükçetin, Ulaş İnan Torun, Edip Zeydan, Mehmet Çelik, Ali Düşenkalkar, Soydan Soydaş, Orhan Kılıç, Bahattin Cüneyt Aksakal, Gökhan Güneş, Asela Demir, Seza Sözer, Volkan Cal, Büşra Asya Şahin ve Nez Demir gibi isimler de yer alıyor.

13 Mart’ta vizyona girecek filmden yayınlanan fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up