Malatya’dan Sarıcı ve Küpeli’ye Saygı

Festivaller

Akasya Aslıtürkmen, Kadir İnanır, Ünal Küpeli

21 – 27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde yapımcı Necip Sarıcı ve yönetmen Ünal Küpeli, ödüle değer görüldü.

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda,  Malatya Kayısı Araştırma – Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile düzenlenen 5. Malatya Uluslararası Film Festivali, sinemanın 100. Yılında hayatını sinemaya adayan usta sanatçıları ödüllendirmeye devam ediyor.

5. yaşını “Türk Sineması” temasıyla kutlayan Malatya Uluslararası Film Festivali, hafızalarımıza yer eden pek çok filmde emeği bulunan Yapımcı Necip Sarıcı’yı  “Emek Ödülü”ne değer görürken; kendi topraklarından çıkan değerlerini de unutmayarak Malatyalı Yönetmen Ünal Küpeli’yi de “Onur Ödülü”ne değer gördü.

Ödüller, 21 Kasım Cuma gecesi, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ve sunuculuğunu Ayşe Tolga ve Serhat Mustafa Kılıç’ın üstlendiği Festival Açılış Töreni’nde sanatçılara takdim edilecek.

5. Malatya Uluslararası Film Festival Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up