Malatya’dan Hindistan’a “Yeni Dünya”

Dünya Festivaller

Yeni Dünya, Malatya’dan sonra Hindistan’a doğru yola çıkıyor!

Başrollerini Erkan Petekkaya ile Şükran Ovalı’nın paylaştığı Yeni Dünya, Uluslararası Malatya Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümündeki gösteriminin ardından, festival yolculuğuna devam ediyor.

yeni dünya

Caner Erzincan’ın yazıp, yönettiği film 20-30 Kasım tarihleri arasında, Hindistan’ın en büyük sinema etkinliği olan Goa Film Festivali’nin, ‘Dünya Sineması’ bölümünde yarışacak.

Başta İskenderiye Film Festivali ‘En İyi Film Ödülü’ olmak üzere, ulusal ve uluslararası alanda başarı kazanan ilk filmi Mar’ın ardından, Caner Erzincan, ikinci filmi Yeni Dünya‘yı kardeşi Soner Erzincan için yazmış.

Ana karakterlerden biri olan Soner Erzincan, filmde ailenin Down sendromlu oğlunu oynuyor. Gerek film ekibi içersindeki uyumu, gerekse değme oyunculara taş çıkartan performansı ile Soner Erzincan, Down Sendromu hakkında bilinenlerin ötesine taşıyor izleyenleri.

Yeni Dünya, Down sendromuna toplumsal duyarlılığı artırmayı amaçlamanın yanı sıra, yıllardır süre gelen iç göçün ve kentsel dönüşümün de irdelendiği bir ‘umuda yolculuk’ filmi. FG Digital Yapım’ın imzasını taşıyan filmin müzikleri ise İlbeği Can Erzincan’a ait.

————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up