Malatya’da Kırmızı Yerine Siyah Halı!

Festivaller Türkiye

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali’nde konuklar bir sürprizle karşılaştı. Terör olayları nedeniyle hayatını kaybeden asker, polis ve vatandaşlarımız için bu sene festivalde kırmızı halı yerine siyah halı kullanıldı.

malatya perihan savaş

Geçtiğimiz yıllarda konuklarını kırmızı halı ile karşılayan Malatya Film Festivali ise yaşanan acılara saygı ve minnet çerçevesinde bu yıl kırmızı yerine siyah halı tercih etti.

Festival ve ödül programları için hazırlanan programların sembolik bir ifadesi olan kırmızı halının bu sene şehitlere minnet adına siyah olması konuklar tarafından takdir edilirken, açılış programında sinema ve sanatın iyileştirici gücüne sık sık vurgu yapıldı.

malatya gökhan

6. kez düzenlenen film festivalinin açılış programı 6 Kasım akşamı düzenlendi. Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen festival, büyük bir ilgi ve heyecanla karşılandı.

Terör olaylarında hayatını kaybeden insanların anısına, saygı ve minnet için yapılan bu inceliğe, festivale gelen konuklar da siyah giyerek karşılık verdiler.

6 Kasım akşamı açılış programıyla başlayan Malatya Uluslararası Film Festivali, 12 Kasım akşamı düzenlenecek Ödül Töreni ile sona erecek.

——————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up