Malatya Film Festivali’nde Ödüller Dağıtıldı!

Festivaller Türkiye

Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu!

6. Malatya Uluslararası Film Festivali 12 Kasım Perşembe akşamı ‘Kristal Kayısı’ların sahiplerine verildiği ödül töreniyle kapanış yaptı.

malatya festival kapanış ödül 2

Açılış gecesinde olduğu gibi kapanışta da kırmızı halı yerine siyah halıdan geçilerek başlayan törenin sunuculuğunu gazeteci Yekta Kopan Üstlendi. Festivalin En İyi Uluslararası Uzun Film Ödülü Free in Deed‘e verildi.

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Kristal Kayısı En iyi Kısa Film Ödülü‘nü ise Guneh ve Salı filmleri paylaştı. Ulusal Uzun Film Yarışması En İyi Film Ödülü ise Kar Korsanları‘na gitti.

6’sı yerli olmak üzere 16 filmin rekabete katıldığı 6. Malatya Uluslararası Film Festivali NETPAC Ödülü ise Nefesim Kesilene Kadar filmine layık görüldü.

abluka

Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması SİYAD En iyi Film Ödülü Emin Alper imzalı Abluka‘nın olurken, Ulusal Uzun Film Yarışması Kemal Sunal Halk Ödülü ile Ulusal Uzun Film Yarışması Jüri Özel Ödülü Yarım‘a verildi.

Ulusal Uzun Film Yarışması Kristal Kayısı En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise Nefesim Kesilene Kadar filmindeki rolü ile Esme Madra ve Çekmeceler filmindeki rolü ile Ece Dizdar’ın oldu. Ulusal Uzun Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ise İnanç Konukçu (Kasap Havası) ve Özgür Emre Yıldırım (Eksik, Sarmaşık) arasında paylaşıldı.

——————————————————————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up