Malatya Film Festivali Başlıyor

Festivaller

Malatya Uluslararası Film Festivali 6 Kasım tarihinde başlıyor.

Bu yıl 6-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Malatya Uluslararası Film Festivali‘nde; Dünya ve Türkiye sinemasının yeni örnekleri, engelliler için sesli betimlemeli filmler, çocuk filmleri, sergiler, atölyeler ile bir hafta boyunca Malatya’da sinema severleri ağırlayacak.

perihan-serdar

Festivalde 40’a yakın ülkeden 140’a yakın film seyirciyle buluşacak. Film seçkisinin yanı sıra festival kapsamında ücretsiz olarak söyleşiler, imza günleri, atölye çalışmaları ve sinema dersleri düzenlenecek. Ayrıca bu yıl festivalin verdiği Onur Ödülleri’ni Perihan Savaş ve Serdar Gökhan alacak. Festivalin Yabancı Onur Ödülü ise Gürcü sinemasının usta yönetmeni Eldar Shengelaia’ya verilecek.

Açılış töreni 6 Kasım akşamı, DoubleTree By Hilton Malatya Oteli’nde düzenlenecek olan Malatya Film Festivali’nin ödül töreni ise 12 Kasım akşamı gerçekleştirilecek.

İlgil Haberler:

Malatya’da Yarışacak Filmler Belirlendi

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up