Makyajın Arkasındaki İsimler

Liste

X-Men serisinde Mistique rolünde masmavi bir kılığa bürünen isim Jennifer Lawrence. Saatler süren makyajın ardından Lawrence mavi ve pırasa saçlı bir mutanta dönüşüyor. Ama yetenek bu ki çirkin olarak nitelenen Mistique istediği her şeye dönüşebiliyor.

____

Ron Perlman’ın oynadığı Hellboy karakteri de epey makyaj gerektirmiş. Sanatçı çekimlerden çok makyaj odasında zaman geçirmiştir.

____

İlk Batman filminde karşılaştığımız Penguen karakterini Danny DeVito oynamıştı. DeVito’nn şişmanlığına ek kıyafetler eklenerek takviye yapılmış ve küçük burnu da adeta sivri bir kaleme çevrilmişti.

____

Tim Burton’un Maymunlar Gezegeni filminde kötü maymun Thade’yi canlandıran Tim Roth hem makyajı ile hem de oyunculuğu ile ‘kötülüğü’ en iyi şekilde canlandırmıştır.

______

Yıllarca bizi korkutan Freddy Krueger’i Robert Englund’un canlandırdığını biliyor muydunuz? Usta oyunuc 2010 yılındaki yeniden çekimde Freddy olmayı reddetmiş ve filmi de protesto etmişti.

____

Yine bir Maymunlar Gezegeni karakteri. Helena Bonham Carter maymun Ari rolünde çıkıyor.

_____

Sin City’nin karizmatik asisi Marv’i Mickey Rourke canlandırıyor. Ünlü sanatçının boks yüzünden mahvolan yüzü düzeltildi mi ya da bozuldu mu siz karar verin.

____

Karayip Korsanları’nın Ahtapot yüzlü Davy Jones’i İngiliz aktör Bill Nighy canlandırmış. Efekt ve makyajın ardından karşımıza çıkan kişinin Bill Nighy olduğunu tahmin etmek epey güç elbette.

_____

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up