Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

“Mahmut ile Meryem” Mahkemelik Oldu

Yayınlandı

tarihinde

Azeri yazar ve siyasetçi Efendiev’in “Mahmut ile Meryem” adlı romanını sinemaya uyarlayan senaristler “Paramazı alamadık” deyip, yapımcı Kaygısız’ı dava etti

Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Elçin Efendiev’in “Mahmut ile Meryem” adlı romanını beyazperdeye aktaracak olan 24 Kare Film’in sahibi Sevda Kaygısız’a, oyuncu ve senarist Arzu Yurtseven ile Murat Ferhat tarafından alacak davası açıldı. Çaldıran Savaşı sırasında Ermeni kızı Meryem’in aşkı uğruna yollara düşen Şehzade Mahmut’u anlatan romanın beyazperdeye aktarılması için, Efendiev ile Kaygısız arasında iki yıl önce eser devir sözleşmesi imzalandı. Azerbaycan-Türk ortak yapımı ilk sinema filmi olacak çalışmanın senaryosu için senaristler Arzu Yurtseven ve Murat Ferhat’la da 10 Ekim 2009’da 20 bin lira karşılığı sözleşme imzalandı. Ancak filmin taslak senaryosunu hazırlayarak şirkete teslim eden senaristler ilk ödeme olan 2 bin liradan sonra bir daha para alamayınca soluğu mahkemede aldı. İki senarist, İstanbul 6. İcra Müdürlüğü kanalıyla icra takibi başlattı. Yapımcı film şirketi, aleyhlerine başlatılan icra takibini durdurdu. Bunun üzerine iki senarist, film şirketi aleyhine alacak davası açtı. Davalı film şirketinin icra takibine itiraz etmesinin kötü niyetli olduğunu belirten senaristler dava dilekçesinde “Faiziyle 25 bin lirayı bulan alacağımızın tahsili ile borçlarına itiraz eden davalı şirket aleyhinde ayrıca yüzde 40 icra-inkar tazminatına hükmedilmesini talep ediyoruz” dedi.

Kaynak: Sabah
Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 6 Ağustos 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 6 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

Yeşil Şövalye (The Green Knight)

David Lowery’nin yönettiği The Green Knight, Kral Arthur’un Yuvarlak Masa Şövalyelerinden Sir Gawain’in, Yeşil Şövalye’nin meydan okumasını kabul ettikten sonra başından geçenlerin anlatıldığı anonim hikâyeden sinemaya uyarlandı.

Fragman için tıklayın

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

G.I. Joe evreninin sevilen karakterlerinden Snake Eyes’ı anlatan film, bir Japon klanına dahil olduktan sonra ölümcül bir ninja olmanın yanı sıra kendisine yeni bir yuva edinmiş olan Snake Eyes’ın hikâyesini odağına alıyor.

Fragman için tıklayın

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak (Sniegu juz nigdy nie bedzie, Never Gonna Snow Again)

Malgorzata Szumowska ve Michal Englert’in yönettiği Never Gonna Snow Again, mülteci olarak geldiği kasabada masör olarak çalışmaya başlayan Zhenia’nın, olağanüstü yetenekleriyle toplum içerisinde giderek bir guruya dönüşümünü anlatıyor.

Fragman için tıklayın

Lanetli Kardeş (Dark Sister)

Dark Sister, sürekli tekrar eden cinayet görüleri görmeye başlayan Cassie’nin, bu görülerin gerçeğe dönüşmesiyle başından geçenleri konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Kayıp Kız (Still Here)

Vlad Feier’in ilk uzun metraj filmi Still Here, hem polisin hem de basının kaybolan bir kız için bazı olaylara nasıl vurdumduymaz yaklaştığını gözler önüne seriyor.

Fragman için tıklayın

Blackpink: The Movie

Film, sevilen Güney Koreli müzik grubu Blackpink’in bir araya gelişinin beşinci yılını, grup üyelerinin özel röportajları ve konser görüntüleri ile kutluyor.

Fragman için tıklayın

Okumaya Devam Et

Türkiye

“The Suicide Squad” Türkiye Gişesinde Zirvede

Haftanın en çok seyredileni!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Haftanın en çok izlenen filmleri belli oldu. Uzun süredir merakla beklenen “The Suicide Squad” vizyona girdiği ilk üç gününde, 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilerek Box Office Türkiye hafta sonu listesinin birincisi oldu.

Sinemaların normalleşmesi ile birlikte önemli filmler de vizyona girmeye başladı. Bu haftanın öne çıkan filmleri arasında gişeyi zirvede noktalayan yapım ise uzun süredir hayranları tarafından merakla beklenen The Suicide Squad oldu. Vizyona girdiği ilk üç gününde yaklaşık olarak 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilen film, Box Office Türkiye hafta sonu listesini birincilikle kapattı.

30 Temmuz – 01 Ağustos hafta sonunun toplam seyirci sayısının 155 bin civarında olduğu açıklanırken listenin devamı şu şekilde sıralandı:

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Mandıra Filozofu”nun Çekildiği Yer Yandı

Çökertme Koyu küle döndü.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Türkiye’nin belli kesimlerinde çıkan yangınlar sonrasında “Mandıra Filozofu”nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü.

Başrolünde Müfit Can Saçıntı‘nın bulunduğu komedi filmi “Mandıra Filozofu“nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü. Ülkemizin belli yerlerinde halen devam eden yangınlar sonucunda küle dönen Çökertme Koyu’nun son hali Arda Esen, Müfit Can Saçıntı ve filmin yapımcısı Birol Güven tarafından paylaşıldı.

Esen yaptığı paylaşımı şu açıklma ile paylaştı:

“Hepimize geçmiş olsun. Mandıra Filozofu filmine ev sahipliği yapan eşsiz güzellikteki Çökertme Koyu artık bir kül yığını. Cennetti, cehenneme döndü maalesef. Kelimeler kifayetsiz. Arayan soran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz…”

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler