Mads Mikkelsen Başrollü Arctic’ten İlk Fragman

Hollywood

Mads Mikkelsen’in başrolünü üstlendiği hayatta kalma temalı drama filmi Arctic’ten merakla beklenen ilk fragman görücüye çıktı.

Prömiyerini geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren filmin yönetmenliğini Joe Penna üstleniyor. Filmin senaryosunu da kaleme alan Penna bu filmle birlikte ilk uzun metrajına imza atıyor. Filmde başrol Mikkelsen’e İzlandalı aktris Maria Thelma Smáradóttir eşlik ediyor.

Arctic, zorlu doğa koşullarında hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Genç bir adam olan Overgård’ın hayatı çıktığı uçak yolculuğundan sonra alt üst olur. Overgård’ın uçağı kutup bölgesinden geçtikleri sırada düşer. Uçaktan sağ çıkmayı başaran Overgård’ın ekiplerin gelip kendisini kurtarmasını beklemekten başka çaresi yoktur. Bu süreçte çetin hava koşullarından korunmak için kendisine sığınacak bir yer yapar. Kurtarılmasına az bir zaman kala yaşanan trajik bir kaza Overgård’ın kurtarılma şansını yok eder. Hiçliğin ortasında sert doğa koşulları ile baş başa kalan Overgard’ın önünde iki seçenek vardır. Ya görece güvenli olan sığınağında kalıp amansız doğa felaketlerinden kendisini koruyacak ya da sonunu bilmediği ölümcül bir yolculuğa çıkacaktır.

Arctic, Amerika’da 1 Şubat tarihinde gösterime girecek. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise belirsiz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up