Maddenin Halleri’ne Amerika’dan Ödül

Festivaller

Katıldığı festivallerden ödülleri toplayan belgesel film “Maddenin Halleri” Imagine Science Film Festivali’nden de eli boş dönemedi.

Deniz Tortum’un yönettiği Maddenin Halleri’ne bir ödül de Amerika’dan geldi. New York’ta düzenlenen ve bilim temalı yenilikçi filmleri buluşturan Imagine Science Film Festivali’nde A.B.D. prömiyerini yapan Maddenin Halleri, önceki gün sona eren festivalden Labocine Mansiyon Ödülü’nün sahibi oldu.

Geçtiğimiz hafta 39. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Belgesel seçilen, Engelsiz Filmler Festivali’nde de En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazanan film, ekim başında da 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Belgesel Film Ödülü’nü kucaklamıştı. Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu, Öykü Canlı ve Aslı Erdem’in, ortak yapımcılığını Fırat Sezgin’in üstlendiği Maddenin Halleri‘nin Türkiye gösterim programı ise çok yakında açıklanacak.

Ödüllü belgesel film, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarına odaklanıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up