Lynne Ramsay, Margaret Atwood’un Kısa Hikayesini Sinemaya Uyarlayacak

Hollywood
Son olarak 2017 yılında You Were Never Really Here filmiyle seyirci karşısına çıkan ödüllü yönetmen Lynne Ramsay, Margaret Atwood’un kısa hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Ratcatcher, Morvern Callar, We Need to Talk About Kevin ve You Were Never Really Here filmleriyle tanınan başarılı yönetmen Lynne Ramsay, uzun bir aranın ardından beyaz perdeye geri dönüyor.

Başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı, 2017’de vizyona giren You Were Never Really Here filmiyle En İyi Senaryo Ödülü’nü kazanan yönetmen, dünya edebiyatının yaşayan en büyük ustalarından Margaret Atwood’un kısa hikayesini beyaz perdeye taşıyacağını açıkladı.

The Hindu’ya verdiği röportaj sırasında, “Margaret Atwood’un kısa bir hikayesinin uyarlamasını yapıyorum. Bunun hakkında fazla bir şey söyleyemem.” dedi.

Genellikle kitap uyarlamalarıyla tanınan Ramsay, “Kısa hikayeleri uyarlamak insanı daha çok mutlu ediyor, çünkü onun üzerinde çalışabilecek daha çok alanınız oluyor.” sözlerini dile getirdi. “Stanley Kubrick bir fikri alıp sinemaya dönüştürmenin ustasıydı.” diyen Ramsay, özellikle usta yönetmenin uyarlamalarına ilgi duyduğunu söyledi.

Lynne Ramsay’in beyaz perdeye uyarlayacağı film hakkında henüz detaylı bir bilgi ise yok.

Kaynak: The Hindu

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up