Londra Film Festivali’nde Neler Var…

Festivaller

12-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 55. BFI Londra Film Festivali’nin programı açıklandı.

Festival kapsamında 204 film gösterilecek ve 13 filmin dünya prömiyeri yapılacak. Fernando Meirelles’in 360 filmi ile açılış yapacak olan festival, Terence Rattigan’ın aynı isimli oyunundan uyarlanan The Deep Blue Seaile kapanacak.

Festival programında Açlık’ın yönetmeni Steve McQueen’in ikinci filmi Utanç, Andrea Arnold’ın Uğultulu Tepeler, Michael Winterbottom’dan Trishna, Lynne Ramsay’in We Need to Talk About Kevin filmleri de yer aldı.
Ayrıca dünya festivallerinde büyük ses getiren, usta yönetmenlerin filmleri de İngiliz sinemaseverlerle buluşacak. Dardenne kardeşlerden Bisikletli Çocuk, David Cronenberg’den A Dangerous Method, Miranda July’den The Future, Andrei Zvyagintsev’den Elena, Cafer Panahi’den Bu Bir Film Değildir gibi filmler de gösterilecek.
Festivalde ayrıca son dönem İngiliz ve Fransız sinemalarından seçkilerin yanı sıra tamir edilmiş veya yeniden keşfedilmiş arşivlik filmler de yer alıyor.
Ayrıntılı programa buradan ulaşabilirsiniz: http://www.bfi.org.uk/lff/films

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up