Livaneli’nin ‘Mutluluk’u Dizi Oluyor

Diziler

Zülfü Livaneli’nin çok satan aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan Mutluluk şimdi de televizyon ekranlarına geliyor. Bilindiği üzere Sırrı Süreyya Önder’in hikaye uyarlaması olan Mutluluk filmi 35 hafta vizyonda kalmış ve hem seyircinin beğenisini kazanmış hem de festivallerden başarı ile dönmüştü.

Uçankuş’un haberine göre Star Tv’de yayınlanan Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım’ın başrollerini paylaştığı Gecenin Kraliçesi adlı dizi ile televizyon sektörüne giriş yapan O3 Medya, romanı televizyona uyarlama kararı aldı. Ayhan Sonyürek’in senaryolaştırdığı projenin en erken 2017 sezonunda yayına çıkması planlanıyor. Televizyonda 2000’li yılların başına kadar aktif olan ve pek çok unutulmaz diziye yazar olarak imza atan senarist Sonyürek, 2014 yılında yönettiği uzun metraj filmi “İyi Biri” ile Altın Portakal’da ödül aldı.

Proje aşamasındaki dizinin oyuncu kadrosuna ilişkin açıklama yapılmadı.

Romanın film versiyonunda başrolleri Özgü Namal, Murat Han ve Talat Bulut paylaşmıştı.

Merak edenler için filmin konusu:

Film, 17 yaşındaki Meryem’in, perişan ve baygın halde, bir göl kenarında bulunmasıyla başlar. Doğuda bir köyde yaşayan aile, kızlarının bir namussuzluk yaptığını düşünerek töre gereği öldürülmesine karar verir. Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal’e verilir. Paralelde ise tanınmış bir sosyoloji profesörü olan İrfan Kurudal, yaşadığı derin kimlik bunalımının da etkisiyle İstanbul’daki hayatını geride bırakıp teknesiyle denize açılır. Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal’in yolları, Profesör İrfan Kurudal ile beklenmedik şekilde kesişir. Her biri özgürlüğe ve ikinci bir şansa doğru yola çıkan bu üç kişi, mutluluğu bulabilecek ve kaderlerini yenebilecek midir?

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up