Liselerarası Kısa Film Yarışması’na Başvurularda Son Gün 4 Nisan!

Festivaller

Girne Amerikan Üniversitesi’nin öncülüğünde bu yıl sekizincisi düzenlenecek GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması’na başvurular devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC’den gençleri biraraya getirerek geleceğin yönetmenlerini, yapımcılarını keşfetmek ve yeni dostlukların kurulmasına olanak sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek yarışmaya başvurular 4 nisan 2014 (yarın) tarihine kadar yapılabilecek.

Yeni Fikirleri desteklemeyi ve sinema kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan GAU İletişim Fakültesi tarafından organize edilen Liselerarası Kısa Film Yarışması, 8. kez genç yönetmenleri ve sinemacıları buluşturmaya hazırlanıyor.

30. eğitim – öğretim yılına doğru ilerleyen Girne Amerikan Üniversitesi tarafından düzenlenen “8. Liselerarası Kısa Film Yarışması” hikâyelerini beyazperdeye taşımak isteyen genç yönetmen ve kısa filmcileri buluşturarak, hayallerini gerçekleştirmelerine ve eğitimlerine destek veriyor. Girne Amerikan Üniversitesi bu yarışma ile aynı zamanda sinema adına bir şeyler yapmak isteyen gençlere, çalışmalarını sergileyebilecekleri ciddi ve profesyonel bir platform oluşturmakta. Yarışmada dereceye girenlere Girne Amerikan Üniversitesi Canterbury Kampüsü’nde burslu eğitim olanakları ve para ödülüne sahip oluyor.

Katılım Koşulları

• Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC sınırları içerisinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilir.

•Filmler en fazla 15 dakika uzunluğunda olmalıdır..

• Filmlerde konu sınırlaması yoktur; ancak Milli Eğitim ilkelerine ve genel ahlak kurallarına uymayan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışmaya katılacak filmler orijinal formatı ne olursa olsun ‘PAL’ sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.

• Jüri üyeleri, filmleri içerdikleri belirgin teknik hatalar yüzünden eleyebilirler.

• Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi, 4 Nisan 2014’tür. 4 Nisan 2014 tarihine kadar aşağıdaki dökümanların Girne Amerikan Üniversitesi, Üniversite Caddesi, P.K. 5, Karmi Kampüsü, Karaoğlanoğlu, Girne / KKTC adresine gönderilmesi gerekmektedir.

– Ön Kayıt Formu (.http://yarismalar.gau.edu.tr adresine online kayıt formu doldurularak yüklenmeleri gerekmektedir)

– Eserin 2 Adet DVD kopyası

– Filmle ilgili 2 adet siyah-beyaz veya renkli fotoğraf

– Filmin özeti (en fazla 100 kelime)

– Öğrenci belgesi

• Yarışmaya bireysel ya da grup olarak katılmak mümkündür.Grup olarak katılacaklar gruptan sorumlu bir kişinin ismini belirtmelidir.Öğrenciler yarışmaya birden fazla filmle katılabilir.

• Üniversitemizin televizyonu GAU TV, ve sosyal medya yayın organları yarışmaya katılan her filmin gösterim hakkına sahiptir.

• Jürinin kararına itiraz edilemez.

• Yarışma sonuçları yapılacak jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 11 Nisan 2014 günü Üniversitemizde gerçekleştirilecek törenle, ödüller sahiplerini bulacaktır.

• Yarışma düzenleyicileri ve seçici kurul üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.

• Yarışmaya gönderilen eserlerin ve kullanılan görsel malzemenin daha önce sergilenmemiş, yayınlanmamış, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.

• Katılım koşulları bu madde dahil 13 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.Katılım koşulları sadece yarışmayı düzenleyenler tarafından değiştirilebilir.

Ödüller

Yarışmada dereceye giren finalistler ve kendilerine refakat edecek 1 kişi ödül törenine katılmak üzere Girne Amerikan Üniversitesi Girne Kampüsü’ne tüm masrafları yarışmayı düzenleyen kurum olan üniversite tarafından karşılanacak şekilde misafir olarak katılım hakkı kazanacaktır.

girne-amerikan

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up