Leyla Hatemi ve Payman Maadi İstanbul’a Geliyor

Festivaller Manşet

Leyla Hatemi ve Payman Maadi, Boğaziçi Film Festivali’nin konuğu olarak İstanbul’a geliyor.

İran sinemasının en önemli oyuncularından Leyla Hatemi ve Payman Maadi, 26 Ekim’de başlayacak Boğaziçi Film Festivali’nin konuğu olarak İstanbul’a geliyor. Oscar ödüllü Asghar Farhadi filmi A Separation ile uluslararası bir başarı yakalayan ikiliyi 7 yıl sonra bir araya getiren Bomb: A Love Story / Bomba: Bir Aşk Hikâyesi ise Türkiye’de ilk kez Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilecek.

Bitmemiş aşkların filmi

Hatemi ve Maadi’yi Bir Ayrılık‘tan 7 yıl sonra yeniden bir araya getiren Bomba: Bir Aşk Hikâyesi, 1988 yılında geçiyor ve İran – Irak Savaşı’nın son günlerinde acımasızca bombalanan Tahran’da yaşanan bir aşk ve umut hikayesini anlatıyor. Payman Maadi, aynı zamanda senaryosunu yazdığı ve yönettiği film ile modern zamanların şiddetini anlatmak istediğini söylüyor ve “Savaş hakkında ne zaman düşünsem, o bombanın düştüğü ve hayatlarını mahvettiği insanları hatırlıyorum. Tutkusu onlarla birlikte gömülen insanları ve onların bitmemiş aşklarını… Bu film de masallarını anlatmamı isteyen o insanların hikayesini anlatıyor işte; basit, insani aşklarının hikayesini” diyor.

Filmin görüntü yönetmenliğini Asghar Farhadi’nin Bir Ayrılık ve The Past / Geçmiş filmleriyle de tanıdığımız Mahmoud Kalari üstlenirken, müziklerini de The Suspended Step of the Stork, Ulyses’Gaze ve Eternity and a Day gibi Theo Angelopoulos başyapıtlarının müziklerinin yaratıcısı Eleni Karaindrou yaptı.

Bomba: Bir Aşk Hikâyesi, Türkiye’de ilk kez Boğaziçi Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşacak. Filmin gösterimine ise, Leyla Hatemi ve Payman Maadi’nin yanı sıra, görüntü yönetmeni Mahmoud Kalari de katılacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up