Leonardo DiCaprio ‘Petrol Kumu Yatakları’nı Belgesel Film Yapıyor

Dünya

Başarılı aktör Leonardo DiCaprio ‘petrol kumu yatakları’nıkonu edinen belgesel film çekmeye hazırlanıyor. Başarılı aktör dünyadaki doğal hayat ve çevre savunucuları tarafından da ilgiyle izlenen petrol kumu yataklarını incelemek üzere Fort McMurray kentine gitti.

leo dicaprio

Enerji kaynaklarının tükenmekte olduğu dünyamızda yeni ve yenilenebilir enerji kaynağı arayışları devam etmektedir. Bu konuda dikkat çeken ‘petrol kumu yatakları’ henüz elde edilmesi maliyetli olsa da yakın geleceğin yadsınamaz değeri olacağı düşünülmektedir.  Ancak kum yataklarından petrol üretilmesi ciddi çevresel sorunlar ve riskler taşımaktadır. En büyük petrol üretim tesisleri açık maden sahalarına benzer ve zehirli atıklarla dolu devasa göletler oluşturmaktadır. Bu yüzden kumlu petrol yatakları şimdilerde daha sıkı incelenmektedir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up