Film > Dünya > Hollywood 1 yıl önce

Sinefesto

Laurence Fishburne, “Matrix Resurrections” Hakkında Konuştu

Bilimkurgu aksiyon serisi olan The Matrix geçtiğimiz yıl “The Matrix Resurrections” filmi ile geri döndü. Filmin ilk kadrosundan eksikler olsa da Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss tekrardan eski rollerini canlandırdılar.

Matrix serisinden 18 yıl sonra, Reeves ve Moss tekrardan “The Matrix Revolutions” filminde Neo ve Trinity'i yeniden canlandırdılar. Ancak devam filminde, serinin ilk kadrosu tamamen tekrar bir araya getirmeyi başaramadı. Orijinal “Matrix” üçlemesinde Morpheus'u canlandıran Laurence Fishburne, “The Matrix Revolutions” için geri dönmedi. Morpheus, devam filminde yaşanan olaylar sırasında çoktan ölmüştü.

Fishburne, Netflix'in “The School for Good and Evil” dizisinin galasında “The Matrix Revolutions” hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve filmin geneli hakkında daha belirsiz bir görüş sunarken eski rol arkadaşlarını övdü.

Laurence Fishburne'a devam filmi hakkındaki görüşü sorulduğunda “Düşündüğüm kadar kötü değildi ve umduğum kadar iyi değildi.” dedi. “Ama Carrie-Anne ve Keanu'nun gerçekten işlerini yaptıklarını düşündüm. Evet, ben de öyle düşündüm.”

Serinin yeniden canlanmasının bir parçası olmayı kaçırmış gibi hissedip hissetmediği sorulduğunda, Fishburne "Hayır, pek değil" şeklinde cevap verdi.

Variety.

İlginizi Çekebilir