Lars Von Trier’i Çok Kızdırdılar!

Dünya Manşet

Hitler ve Yahudiler hakkındaki sözleri nedeniyle istenmeyen ilan edilen Lars von Trier, kendi ülkesinde sorgulanınca bundan böyle röportaj ve açıklama yapmamaya karar verdiğini söyledi.

Lars von Trier, Cannes Film Festivali sırasında ‘Melancholia’nın gösteriminin ardından düzenlenen basın toplantısında Hitler ve Yahudiler hakkında yaptığı yaptığı açıklamalar nedeniyle festivalde ‘istenmeyen adam’ ilan edilmişti.

Trier, Fransız savcılarınca kendisine yöneltilen suçlamalar deneniyle Danimarka polisi tarafından sorgulandı.

Mayıs ayında düzenlenen festivalin ev sahipliğini yapan Fransa tarafından, insanlığa karşı işlenen suçların ve savaş suçlarının ülke sınırları dahilinde olumlanması, haklı gösterilmesi, inkarı ya da küçümsenmesini yasaklayan yasaları çiğnediği gerekçesiyle suçlanan Trier, polis sorgusunun ardından yaptığı resmi açıklamada, bu ciddi suçlamalar karşısında kendini net bir şekilde ifade edemediğini, bundan böyle röportaj ve açıklama yapmamaya karar verdiğini söyledi.

Trier, Cannes’daki sözleri nedeniyle daha sonra yaptığı açıklamada sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve üzgün olduğunu belirtmişti.

Beyazperde

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up