Bizimle İletişime Geçin

Meraklısına

Lands Of Cinema Faaliyetlerine Başladı

Sinema alanındaki üretim sürecini öğrenmek isteyenlere müjde!

Yayınlandı

tarihinde

Sinema alanındaki üretim sürecini öğrenmek isteyenleri alanında uzman isimlerle buluşturma amacıyla atölyeler düzenleyen Sinema Adası ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet vermeye devam ediyor.

Sinema Adası, yönetmenlerin ilk uzun metrajlı filmleri ile belgesel ve kısa metrajlı filmlerin daha görünür olması amacıyla Lands of Cinema’yı kurdu. Lands of Cinema filmlerin ulusal ve uluslararası festivallerde takibini yapmayı, ayrıca kısa metrajlı filmlerin ulusal ve uluslararası dağıtım sürecinde sinema sektöründeki deneyimiyle sinemacılara yol gösterici olmayı amaçlıyor.

Filmin yapım aşaması tamamlandıktan sonraki dağıtım ve festival takibi sürecini, ulusal ve uluslararası her platform ve her festival için belirli ve farklı prosedürler taşıyan süreci Lands of Cinema, prosedürlere uygun takibi gerçekleştirme aşamasında önemli bir rol üstleniyor.

İçeriğinde bulunan iki ayrı paket ile sinema alanında üretenlere hizmet verecek. Lands of Cinema’nın paketleri; Festival Takip Paketi ve Kısa Film Dağıtım Paketleri olarak sunuluyor.

Festival Takip Paketi Nedir?

Yapımı tamamlanmış, 1 dakika ile 30 dakika arasında olan Kısa Metrajlı Filmlerin Ulusal ve Uluslararası Festivallerde Başvuru Sürecinin Yönetilmesi.

Yapımı tamamlanmış, Belgesel Filmlerin ve İlk Uzun Metraj Filmlerin Ulusal ve Uluslararası Festivallerde Başvuru Süreçlerinin Yönetilmesi

Kısa Film Dağıtım Paketi Nedir?

Son 5 yıl içinde yapımı tamamlanmış, 1 dakika ile 30 dakika arasında olan Kısa Metrajlı Filmlerin Ulusal ve Uluslararası Kanallar ile Platformlara Satışının Gerçekleştirilmesi

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meraklısına

Askıda Sinema Kitabı Yayınlandı

İzleme rehberi!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sinemaseverlerin başucu kitabı olmaya talip, Mehmet Ali Karga kaleminden çıkan “Askıda Sinema Kitabı” satışta.

Mehmet Ali Karga’nın kaleme aldığı “Askıda Sinema” isimli kitap, Seyyah Kitap etiketiyle yayımlandı.  Tamamı renkli ve bol fotoğraflı bu kitap, film izlemek isteyenler için renkli bir yol arkadaşı olmayı hedefliyor. Askıda Sinema; seçenekler arasında boğulmak istemeyen sinemaseverler için tam bir kılavuz kaynak.

Kitap; yol filmlerinden politik filmlere, aile filmlerinden spor konulu filmlere kadar yüzlerce filmi, kategorilerine göre ele alıp her sayfasında alternatif bir izleme listesi sunuyor.

Okumaya Devam Et

Meraklısına

Georges Méliès’in Gizemi Beykoz Kundura’da Çözülüyor

Kundurama’da Türkçe altyazılı ve ücretsiz izleyebilirsiniz.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Türkiye’nin en önemli endüstriyel kültür miraslarından Beykoz Kundura, 27 Ekim UNESCO Dünya Görsel ve İşitsel Kültürel Miras Günü’nü 2021 Fransa yapımı The Méliès Mystery / Méliès’in Gizemi adlı belgeselin gösterimi ile kutluyor. 

Beykoz Kundura ve ARTE işbirliği ile bugün Kundurama’da çevrimiçi gösterime giren film; Fransız yönetmen Georges Méliès’in sıradışı hayatını ve kayıp filmlerinin kurtarılması sürecinde yaşanan inanılmaz olayları anlatırken; bilim kurgu sinemasının ilk örneği “Le Voyage dans la lune / Aya Yolculuk” (1902) başta olmak üzere sinema tarihinde birçok ilklerin yaratıcısı olmuş bu efsanevi sinemacının mirasını hatırlamaya ve anlamaya davet ediyor.

1896-1913 yılları arasında çektiği 500’den fazla filmin negatiflerini 1923’teki iflasıyla teker teker yakmış Méliès’in şaşırtıcı kariyerini aralayan film, yıllar sonra mahzenlerde ya da çatı katlarında bulunan 200’den fazla kopyanın peşinde seyirciyi soluk kesici bir serüvenin içine sürüklüyor.

Éric Lange’ın yönettiği ve film tarihçilerinin yanı sıra Fransız yönetmenler Costa-Gavras ve Michel Gondry’nin görüşlerine yer veren film, Georges Méliès’in kurtarılmış ve restore edilmiş 13 filmini görme fırsatı da sunuyor.

Méliès’in Gizemi’ni 27 Aralık’a dek Kundurama’da Türkçe altyazılı ve ücretsiz izleyebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Meraklısına

Jim Carrey’nin “Anılar ve Yanılsamalar” Kitabı Raflarda

Jim Carrey, Dana Vachon’la birlikte kaleme aldı!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Jim Carrey, bu defa Dana Vachon’la birlikte kaleme aldığı romanı “Anılar ve Yanılsamalar” ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

The Truman Show, Maske, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Salak ile Avanak gibi unutulmaz filmlerin usta oyuncusu Jim Carrey, bu defa Dana Vachon’la birlikte kaleme aldığı romanı Anılar ve Yanılsamalar ile hayranlarının karşısına çıkıyor.

Carrey’nin hayatından ve kariyerinden gerçekleri kullanarak kurgusal bir çöküş ve yeniden doğuş hikâyesini anlatan Anılar ve YanılsamalarEpsilon logosu ve Aslı Perker’in çevirisiyle Türkiye’deki okurlara ulaşıyor.

Hollywood yıldızı Jim Carrey’yi kurgusal bir karaktere dönüştürüp ona sürrealist bir gerçeklik kazandıran bu sıradışı, yarı otobiyografik roman başarılı, sevilen ve çok popüler oyuncuyu bambaşka bir ışık altında gösteriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler