Kütahya’da Çizgi Film Festivali

Festivaller

Kütahya'da Çizgi Film Festivali

Kütahya’da Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öncülüğünde bu yıl 9. kez gerçekleşecek ‘Çizgi Film Festivali’ dün başladı.

Festival kapsamında yaklaşık 50 öğrenci, çizgi film karakterlerinin kostümleriyle kent merkezinde yürüyüş yaptı.

Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan ve yaklaşık 50 çizgi film karakterini canlandıran öğrenciler, Zafer Meydanı’na kadar yürüdü.

Festivalin açılış etkinliğini kent merkezinde yaptıklarını belirten DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel ve İletişim, Tasarım Bölümü Çizgi Film Ana Sanat Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Taşkın İnan, şu açıklamalarda bulundu:

“Programımız, öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimizle sektörün nabzını tutan bir festival haline geldi. Bu açılış günümüzde, öğrencilerimiz kendi hazırladıkları kostümlerle Kütahya’ya bu festivali tanıtmak amacıyla bir yürüyüş gerçekleştirdi. Burada öğrenciler, hazırladıkları fantastik elbiseleri Kütahya halkına sundu. Festivalimiz 3 gün sürecek. Festivalde, çizgi film ve animasyonda Türkiye’deki en önemli isimleri öğrencilerle buluşturuyoruz. Amacımız da zaten bu konuda çalışanlarla öğrencilerimizi buluşturmak. Çizgi film, animasyon öğrencilerimizin yapımları gösterilecek. Bunun yanında sektörün en önemli yapımcıları, çizerleri, tasarımcıları 3 gün boyunca Kütahya’da bir araya gelecek.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up