Kürk Mantolu Madonna’da Engin Akyürek de Oynaycak

Türkiye
Sabahattin Ali’nin unutulmaz eseri Kürk Mantolu Madonna‘nın beyaz perdeye aktarılma girişimlerinde oyuncu Engin Akyürek’e o önemli rol teklif edildi. Anlaşma olması halinde Engin Akyürek, Raif Efendi rolünü üstlenecek.

Sabahattin Ali’nin başyapıtı Kürk Mantolu Madonna‘nın sinema uyarlamasında başrol oynaması için Engin Akyürek’e teklif götürüldü. Uzun boylu, esmer, zayıf bir adam olan Raif Efendi rolüne uygun bulunan Akyürek teklife olumlu yanıt verdi, ancak imzalar henüz atılmadı.

Ay Yapım’ın yapım haklarını satın aldığı eserin senaryo çalışmalarını Halit Ziya Uşaklıgil’in ‘Aşk-ı Memnu’ ve Reşat Nuri Güntekin’in ‘Yaprak Dökümü’ eserlerini televizyon dizisine dönüştüren Ece Yörenç’in yapacağı belirtildi.

Azap Yolları, Hanende Melek, Kuyucaklı Yusuf, Gramofon Avrat, Hasan Boğuldu, Devlerin Ölümü, ve Kar Beyaz’ın ardından yapılan sekizinci Sabahattin Ali uyarlaması olacak.

Hatırlanacağı gibi Kürk Mantolu Madonna’nın kadın karakteri olan Maria Puder rolü için Beren Saat’e teklif götürüldüğü haberleri gündeme gelmişti.

BU HABERLE İLGİLİ YENİ BİR GELİŞME VAR.TIKLAYIN.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up