Kürk Mantolu Madonna İçin Marion Cotillard’a Teklif

Manşet Türkiye
Kürk Mantolu Madonna İçin Marion Cotillard’a Teklif

Ay Yapım, ‘Kürk Mantolu Madonna’nın sinema uyarlamasında başrol olan Maria Puder’i oynaması için Marion Cotillard‘a teklif götürdü.

Türk edebiyatının usta yazarı Sabahattin Ali’nin unutulmaz eseri, Kürk Mantolu Madonna film oluyor. Kürk Mantolu Madonna‘da Beren Saat‘in oynayacağı konuşuluyordu. Ay Yapım, Hollywood’un ünlü yapım şirketi The Weinstein Company ile işbirliği yaptı ve Kürk Mantolu Madonna filmi için hazırlıklara başlandı. Merakla beklenen Kürk Mantolu Madonna filmi oyuncuları ise belli oldu.

Beren Saat‘in baş rolünde oynayacağı konuşulan filmin baş rolünde, yani Maria Puder rolü için 41 yaşındaki Oscarlı yıldız Marion Cotillard’a teklif götürüldü. Kitabı okuyup çok seven ve filmde rol almaya sıcak bakan Cotillard ile önümüzdeki günlerde anlaşma imzalanacak. Raif Efendi karakterini kimin canlandıracağı ise merak konusu. The Weinstein Company, son dönemde Lion, Nacbeth, Soutpaw, No Escape, filmelerinin yapımcılığını üstlendi.

Kürk Mantolu Madonna Hakkında

Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı bir romanıdır. İlk olarak Hakikat gazetesinde 18 Aralık 1940-8 Şubat 1941 (çıkmadığı günler: 8-10,14,15 Ocak 1941) tarihinde “Büyük Hikâye” başlığı altında 48 bölüm olarak yayınlanmıştır. Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna’yı ikinci kez askerlik yaptığı Büyükdere’de çadırda yazmış ve günü gününe gazeteye yetiştirmeye çalışmış, romanı yazdığı günlerde attan düşüp sağ kol bileği çatlayınca, kolunu tenekede ısıtılan suya koyup yazmaya devam etmiştir. Romanın baş karakterleri Maria Puder ve Raif Efendi’dir. Raif Efendi içine kapanık, melankolik,sessiz ve dış dünyaya uyum sağlayamamış bir karakterdir. Hayatı boyunca birçok şeye boyun eğmiş, haksızlığa uğradığında bile buna karşı koyamamıştır. Sevmediği bir kadınla evlenmiştir, bir ailesi vardır. Kendi hayatına kendi yön verememiş, başkalarının istediği bir insan olarak hayatını sürdürmüştür. Hayatında gerçekten yaşadığını hissettiği sadece bir anısı olmuştur ve bunu günlüğüne aktarmıştır.

BU HABERLE İLGİLİ YENİ GELİŞME VAR. TIKLAYIN.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up