Kunta Kinte’den İlk Fragman

Diziler Yakında

Alex Haley‘in kaleme aldığı Roots kitabından uyarlanan bir köle ailenin bir kaç neslinin anlatıldığı ve ilk olarak 1977 yılında Abc kanalında mini dizi olarak uyarlanan Roots (Kökler) dizisi, yeniden çekiliyor.

ABC’de yayınlandığı dönemde çok ses getirmiş, reyting rekorları kırmış ve final bölümüyle 100 milyon kişiyi ekran başına toplamıştır. Dizi, 37 dalda Emmy’e ve 2 dalda Altın Küre’ye aday olmuştur. Bir dönem Türkiye’de de çok izlenmiş ve Kunta Kinte karakteriyle ünlenmiştir. Öyle ki günümüzün büyükleri, hala esmer zayıf çocuklara kunta kinte yakıştırması yapmaktadır.
roots_mini_series_history_a_l

Roots, 2013 yılında yayınladığı Vikings dizisi ile dizicilere adını duyuran History Channel kanalı tarafından uyarlandı. Dizinin ilk fragmanı da geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Dizinin yapımcılığını, orijinal dizinin yapımcısı David L. Wolper‘ın oğlu Mark Wolper üstlenecek. Wolper, aynı zamanda dizinin yazar kadrosunda da yer alacak.

İlk Bölümü 30 Mayıs’ta yayınlanacak dizide Laurence Fishburne, Forest Whitaker,Jonathan Rhys Myers, Anna Paquin, Matthew Goode gibi önemli isimler oynuyor.

_______

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up