Kültür Bakanlığı’ndan Sinemacılara Büyük Destek

Genel

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu, 160 projeye 5 milyon 99 bin lira destek verilmesini kararlaştırdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl ilk etapta belgesel, kısa film, animasyon ve senaryo dallarında toplam 160 projeye toplam 5 milyon 99 bin lira destek sağlayacak.

antalya-sinema-derneği
Bu yıl ilk toplantısı gerçekleştirilen “Sinema Destekleme Kurulu” başarılı yapımlara temel oluşturacak. Buna göre, bin 205 proje değerlendiren kurul, 62 belgesel film yapım projesine 3 milyon 838 bin 500, 51 senaryo ve diyalog yazım projesine 585 bin 500, 43 kısa film yapım projesine 575 bin 500, 4 animasyon film yapım projesine ise 100 bin olmak üzere toplam 160 projeye 5 milyon 99 bin 500 lira destek sağlanmasına karar verildi.
Bu desteklerle dünya sinemasının önemli festivallerinden ödüllerle dönen ve dünyadaki yerini sağlamlaştıran Türk sinemasında yeni ve nitelikli projeler üretilmeye devam edecek, geleceğin sinemacılarının yetiştirilmesine büyük katkı sağlanacak.

______

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up