Kültür Bakanlığı’ndan 40 Projeye 23 Milyon Lira Destek

Manşet Türkiye

Kültür ve Turizm Bakanlığı ilk film, uzun metraj ve yapım sonrası dallarında 40 projeye toplam 23 milyon 495 bin lira destek verecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sinema Destekleme Kurulu ilk film, uzun metraj ve yapım sonrası  alanında verilecek destek miktarlarını belirledi. Bu kapsamda 355 proje değerlendirilmeye alındı.

antalya-sinema-derneği
Bu çerçevede 9 ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen projesine 4 milyon 200 bin, 27 uzun metrajlı kurgu film yapım projesine  18 milyon 750 bin, 4 yapım sonrası projesine 545 bin olmak üzere toplam 40 projeye 23 milyon 495 bin lira destek verilmesi kararlaştırıldı.
Kurul, geçen ay da senaryo yazım, belgesel film, kısa film ve animasyon türlerinde 160 projeye 5 milyon 99 bin 500 lira destek verilmesini kararlaştırmıştı. Böylece bu yıl sinema sektörüne bugüne kadar toplam 28 milyon 594 bin 500 lira destek sağlandı.
Desteklerle Türk sinemasında yeni ve nitelikli projelerin üretilmeye devam edilmesi ve geleceğin sinemacılarının yetişmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up