Kudüslü Yönetmen İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu

Etkinlikler Türkiye

Kudüslü genç yönetmen imam hatip gençliği ile bir araya geldi.

El Halil’de Makine mühendisliği okurken ülkesine bu yolla daha çok faydası dokunacağı düşüncesiyle, sinema televizyon okumaya karar veren Muhammed Fatih, aldığı yönetmenlik ve prodüksiyon eğitimi sonrası çektiği kısa filmlerle uluslararası birçok festivalden ödülle döndü.

Ekran Resmi 2015-11-30 14.59.33

Fatih Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde 28 Kasım akşamı gerçekleştirilen etkinliğe gençler yoğun ilgi gösterdi.

ÖNDER İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’nin düzenlediği Kudüs’ten Misafirimiz Var programına konuk olan genç yönetmen, Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin’de yaşayan gençlerin mesajlarını imam hatip öğrencilerine iletti.

resized_28d83-cb1e2df520151129085709

Program, Kudüslü Yönetmen Muhammet Fatih’in, Kudüs temalı kısa filminin gösterimiyle başladı. Gösterimin ardından bir konuşma gerçekleştiren Fatih salonu dolduran gençlere; “Kudüs’ün özgürlüğü sizin ellerinizle olacak.” dedi.

Dinleyici gençlerin dev bir Filistin bayrağı açtığı programda, Grup İslami Direniş de mini bir konser verdi. Gecenin sonunda yapılan çekilişle katılımcılardan birine Kudüs ziyareti hediye edildi.

Etkinlik Mehmet Fatih’in Kudüs’ten getirdiği zeytin yapraklarını katılımcı gençlere dağıtmasıyla son erdi.

———————————————————

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up