Küçük Kadınlar

Vizyondakiler

Greta Gerwig’in Louisa May Alcott’ın aynı isimli ünlü romanından sinemaya uyarladığı Küçük Kadınlar, kendi yaşamlarını kurmaya çalışan kız kardeşler Jo, Meg, Amy ve Beth’in hikâyesini anlatıyor.

Yazar-yönetmen Greta Gerwig’in Louisa May Alcott’ın hem aynı adlı romanına hem de diğer yazımlarına dayanarak yarattığı bu “Little Women/Küçük Kadınlar” uyarlaması, yazarın alt benliği olan ana karakter Jo March’ın hayali yaşamında düşüncesel olarak geçmişe gidiş gelişleriyle aktarılıyor. Gerwig’in yaklaşımında, —her biri hayatlarını kendi bildikleri gibi yaşamaya kararlı dört genç kadın olan— March kardeşlerin sevilen hikayesi zamandan bağımsız ve tam zamanında anlatılıyor. Filmde Jo, Meg, Amy ve Beth March’ı sırasıyla Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh ve Eliza Scanlen; komşuları Laurie’yi Timothée Chalamet; Marmee’yi Laura Dern; ve teyze March’ı ise Meryl Streep canlandırıyor.

Yönetmen
Greta Gerwig

Senaryo
Greta Gerwig

Oyuncular
Saoirse Ronan
Emma Watson
Florence Pugh
Eliza Scanlen
Timothée Chalamet
Laura Dern
Meryl Streep
Bob Odenkirk
Tracy Letts
Louis Garrel
Chris Cooper
James Norton

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up