Bizimle İletişime Geçin

Günün Haberi

‘Küçük Kadınlar’ Filminde Başrol Değişikliği Oldu

‘Küçük Kadınlar’ kadrosunda önemli değişiklik.

Yayınlandı

tarihinde

‘Küçük Kadınlar’ filminde başrol olacağı bilinen Oscar ödüllü Emma Stone’nin, yoğun programından dolayı filme dahil olamayacağı açıklandı. Emma Stone yerine ise ünlü oyuncu Emma Watson ile görüşmelere başlandı.

Greta Gerwig’in 2020 yılında vizyona girecek olan Küçük Kadınlar filminde rol alacağı açıklanan Emma Stone, önümüzdeki aylarda The Favourite filminin tanıtım çalışmalarında yer alacağı için kadrodan çıktı. Aynı rol için Emma Watson ile görüşmelere başlandı.

Bol yıldızlı filmin oyuncu kadrosunda Saoirse Ronan, Meryl Streep, Timothee Chalamet, Florence Pugh, Laura Dern ve Eliza Scanlen yer alıyor.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo Oscar’ına aday gösterilen Greta Gerwig üstleniyor.

Louisa May Alcott’un romanından beyaz perdeye uyarlanan Küçük Kadınlar, İç Savaş sonrası Amerika’da yaşamlarını sürdürmeye çalışan dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor.

Prodüksiyonuna önümüzdeki ay başlanacak ‘Küçük Kadınlar’ filmi 3 Ocak 2020’de vizyona girecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

Filmekimi Bu Yıl 26 Bini Aşkın İzleyiciye Ulaştı

Filmekimi’nde toplam 46 film gösterildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 20. kez düzenlenen Filmekimi ekim ayında İstanbul ile Ankara ve İzmir’de sinemaseverlerle buluştu. Altın Lale kazanan Madalena’nın yanı sıra Cannes’da Altın Palmiye kazanan Titane, tüm dünyada merakla beklenen Dune: Çöl Gezegeni, Venedik’te Altın Aslan kazanan Kürtaj gibi filmlerin yer aldığı Filmekimi’nde toplam 46 film gösterildi.

Paribusponsorluğunda gerçekleştirilen Filmekimi uluslararası festivallerde gösterilmiş, ödüllü ve merakla beklenen yeni yapımları içeren programıyla 8-21 Ekim tarihlerinde İstanbul’da, 15-20 Ekim’de Ankara’da, 22-26 Ekim’de İzmir’de sinemaseverlerle buluştu. Filmekimi filmleri İstanbul’da Beyoğlu’nda Atlas 1948 Sineması, Beyoğlu Sineması ve Kadıköy’de Kadıköy Sineması’nda, Ankara’da Cinemaximum Armada, İzmir’de Cinemaximum Mavibahçe’de gösterildi.

Altın Palmiye ödüllü Titane ile açılışını yapan Filmekimi’nde yoğun ilgi nedeniyle 15 ek seans açıldı. Filmekimi İstanbul’da programa son dakika eklenen Kenneth Branagh’ın yönettiği Belfast, Ankara ve İzmir’de ise Julia Ducournau’nun yönettiği Altın Palmiye’li Titane ile sona erdi.

Filmekimi’ninprogramında, 40. İstanbul Film Festivali’nde Uluslararası Yarışma’da Altın Lale’yi kazanan Madalena, Venedik’te Altın Aslan kazanan Kürtaj (Audrey Diwan), Cannes’da en iyi ilk filme verilen Altın Kamera’yı kazanan Murina gibi ödüllü ve merakla beklenen filmler yer aldı. Filmekimi’nde Denis Villeneuve, Wes Anderson, Bruno Dumont, Paul Verhoeven, Andrea Arnold, François Ozon, Nanni Moretti ve Hong Sang-soo gibi birçok usta yönetmenin yeni filmleri gösterildi. Filmekimi, ek seanslarla birlikte İstanbul’da 46 filmi toplam 138 seansta, 26 binin üzerinde izleyiciyle buluşturdu. Filmekimi programından 9 film Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar aday adayı seçildi.

İlk yıllarında İstanbul’da tek bir sinema salonunda düzenlenen bir “sonbahar film haftası” olarak yola çıkan Filmekimi, 20. yılında, 3 şehirdeki 5 sinema salonunda düzenlenen toplam 188 seansta 26 binin üzerinde sinemaseverle buluştu.

İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, bu yıl da Ankara ve İzmir’de sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sundu. Ankara ve İzmir’de 5 bini aşkın seyirciyle sonbaharın en popüler etkinliklerinden biri oldu.

Bu yıl Filmekimi’ndeki 10 filmin sesli betimlemesi görme engelli sinemaseverler için Hayal Ortağım uygulamasında sunuldu. Sesli betimleme teknolojisinden faydalanan görme engelli sinemaseverler Filmekimi filmlerini Hayal Ortağım uygulamasıyla takip ettiler.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle ve Paribu işbirliğiyle düzenlenen 20. Filmekimi, Kore Turizm Organizasyonu’nun katkılarıyla gerçekleştirildi. Filmekimi’nin afişleri ve tanıtım kampanyasını ise bu yıl “Ne İzlediğim Önemli” sloganıyla Muhabbet üstlendi.

Filmekimi, sinemanın en iyi örnekleriyle 2022 yılının Ekim ayında sinemaseverlerle 21’inci kez buluşacak.

Okumaya Devam Et

Film

Christopher Nolan’dan “Dune” Eleştirisi

Denis Villeneuve filmi “Dune”a övgü dolu sözler.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Christopher Nolan

Bilim kurgu türünün yaşayan efsane isimlerinden Christopher Nolan’dan, Denis Villeneuve filmi “Dune”a övgü dolu sözler.

Bilim kurgu türünün yaşayan efsane isimleri arasında bulunan Christopher Nolan, Denis Villeneuve tarafından yönetilen Dune filmi hakkında övgü dolu eleştirilerde bulundu. Pandemi sebebiyle vizyon tarihi sürekli etlenen film, geçtiğimiz hafta vizyona girdi ve gişede birinciliği yakalayan yapım oldu. Şimdiye kadar dünya genelindeki hasılatı toplam $220 milyonu aşan film hakkında Nolan, Los Angeles’taki DGA Theatre’da yapılan gösterim sonrası konuştu. Filmin yönetmeni Villeneuve‘le bir araya gelen Nolan şu sözleri söyledi:

Canlı çekim işçiliğiyle, bilgisayar tarafından oluşturulan görsel efektlerin şimdiye kadarki en kusursuz evliliklerinden biri. Her fırsatta çok, çok zorlayıcı. Bence bu film, kitabı hiç okumamış ve belki de şimdi gidip okuyacak olan yepyeni bir hayran kuşağını da Dune ile tanıştıracak. Bence olağanüstü bir eser. Şimdi birkaç kez görme lüksüne sahibim ve her izlediğimde yeni şeyler, dünyaya dair yeni ayrıntılar keşfediyorum. Yapılma şekli kesinlikle sinema salonu için. Her yerdeki film hayranları için gerçek bir zevk ve gerçek bir hediye ve bunun için sana çok teşekkür ederim Denis.

Prodüksiyonu için yüksek meblağların harcandığı kitap uyarlaması filmin ikiye bölünmesi hakkında yönetmen Villeneuve şunları dedi: “Stüdyoya hemen teklif ettiğim bir şeydi, çünkü bu büyük hikayeyi tek bir filme koymaya çalışmanın hata olacağını düşünüyordum ve bu bir tartışma değildi.

Okumaya Devam Et

Festivaller

9. Boğaziçi Film Festivali’nde Bugün (26 Ekim) 

Biletler Mobilet’te!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

9. Boğaziçi Film Festivali’nin dördüncü gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerin gösterimi yapılacak.

Atlas 1948 Sineması’nda 13.00 seansında Juja Dobrachkous’un “Elveda Büyükanne”, 16.00 seansında Danis Tanovic’in “Komşuluk Halleri”, 18.30 seansında Cemil Ağacıkoğlu’nun “Kafes” ve 21.00 seansındaki Selman Nacar’ın “İki Şafak Arasında” filmlerinin gösterimi gerçekleşecek.

Sinemaseverler Kadıköy Sineması’nda ise 13.00 seansında Will Sharpe’ın “Louis Wain’in Renkli Dünyası”, 16.00 seansında Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı”, 18.30 seansında Muhammet Çakıral’ın “Lacivert Gece” ve 21.00 seansında Erkan Tahhuşoğlu’nun “Koridor” filmlerini izleyecekler.

Bosphorus Film Lab bünyesinde gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik ise saat 15:30’da başlayacak olan “Türkiye’de Minority Co-Production” başlıklı konuşma Akademi Beyoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte TRT Sinema Müdürü Faruk Güven, Eurimages Türkiye Temsilcisi Ece Tarlan ile yapımcılar Enes Erbay ve Zeynep Koray, Türkiye’den küçük ortak olarak yer alınabilecek film yapım fonları hakkında bilgilerini aktaracaklar.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleri ve Beyoğlu Belediyesi’nin Kurumsal Ev Sahipliği’nde Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 9. Boğaziçi Film Festivali, sektörün birbirinden değerli isimlerinin yanı sıra dünya çapında sinema profesyonellerini İstanbul’da ağırlayacak. Filmler ve etkinlikler hakkında detaylı bilgiler ile tüm sinema salonlarındaki gösterimler www.bogazicifilmfestivali.com internet sitesi ve festivalin sosyal medya hesaplarından takip edilebilirler.

7 gün sürecek Boğaziçi Film Festivali’nde, film gösterimleri fiziki olarak Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek. Festival biletleri 13.00 ve 16.00 seansları için 10 TL, 18.30 ve 21.00 seansları için 15 TL, kısa film gösterimleri ise 5 TL’den mobilet.com üzerinden satışa sunuldu.  Ayrıca biletler festival süresince Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması gişelerinden de alınabilecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler