Kristal Şeftali’de Kazananlar Belli Oldu

Festivaller

5.Bursa Kristal Şeftali Film Festival Afişi

2000’li Yılların En İyi Türk Kadın Kısa Filmleri konusu altında bu yıl 5’incisi gerçekleşen Bursa Kristal Şeftali Film Festivali’nde ödüller açıklandı.

Lebon Kültür Merkezi’nin düzenlediği, 5.Bursa Kristal Şeftali Film Festivali bünyesinde düzenlenen, Türkiye’nin İlk Kadın Kısa Filmleri Festivali olan 1.Bursa Kadın Kısa Filmleri Festivali, 1.Kristal Şeftali Ulusal Kadın Kısa Filmleri Yarışması’nda ödüller 25 Ocak 2014 tarihinde düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak.

2000’li yılların En İyi Türk Kadın Kısa Filmi’nin seçildiği yarışmada, animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca olmak üzere 4 grupta toplam 16 filmin en iyi olmak için yarıştığı festivalde jüri üyelerini ise halk oluşturdu. 2013 yılı Mart ayından başlayarak Aralık ayına kadar süregelen ve festivalde jüri olmak isteyen kişilerin  adreslerine gönderilen festival dvd’si ve anket formuyla birlikte, oy kullanan halk jürisi üyeleri festivalin en iyilerini seçtiler.

Bursalı Halk Jürisi Üyelerinin kullandıkları oyların sayım sonuçlarına göre;

Ulusal Kadın Kısa Filmi: Animasyon dalında; Gemeinschaft isimli filmiyle Özlem Akın,

Ulusal Kadın Kısa Filmi: Belgesel dalında Oyun isimli filmiyle Pelin Esmer,

Ulusal Kadın Kısa Filmi: Deneysel dalında Poyraz isimli filmiyle Belma Baş,

Ulusal Kadın Kısa Filmi: Kurmaca dalında ise Taş isimli filmiyle Gizem Erbirer ödüle layık görüldü.

Kısa film yönetmenlerinin de yer alacağı ödül töreni, 25 Ocak 2014 tarihinde, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Nilüfer Kent Konseyi’nde gerçekleşecek.

Ayrıntılı Bilgi İçin: facebook.com/bursakristalseftalifilmfestivali

5.Bursa Kristal Şeftali Film Festival Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up