Kraliçe Lear Dünya Prömiyerini Saraybosna’da Yaptı

Avrupa Sineması Türkiye

Dünya prömiyerini 25. Saraybosna Film Festivali’nin Uluslararası Belgesel Yarışması’nda yapan Kraliçe Lear filminin gösterimi, Arslanköylü tiyatrocu kadınların katılımıyla dün gerçekleşti.

Son olarak 2017 yılında İşe Yarar Bir Şey ile adından söz ettiren Pelin Esmer, bu yıl yeni filmi Kraliçe Lear ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Yönetmenliğini Pelin Esmer’in üstlendiği film, Shakespeare’in Kral Lear oyunuyla Mersin’in dağ köylerinde otuz günlük bir turneye çıkan Arslanköylü tiyatrocu kadınların umut dolu hikâyesini konu alıyor.

Gösterimden sonra yönetmen Pelin Esmer ve Arslanköylü tiyatrocu kadınlar izleyicilerin sorularını yanıtladı. Arslanköylü kadınlar tiyatroyla birlikte hayatlarının nasıl değiştiğini anlattılar, tiyatronun özgürleştirici etkisine vurgu yaptılar.

Saraybosna Film Festivali 22 Ağustos’ta yapılacak kapanış töreniyle sona erecek. Kraliçe Lear 15 Kasım’da Türkiye’de gösterime girecek.

Filmin tanıtım fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up