“Kötü Örnek Teşkil Edecek Hiçbir Davranışım Olmadı”

Türkiye

Erdal Beşikçioğlu

Erdal Beşikçioğlu, geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Geçen sezon Star TV’de yayınlanan ”Behzat Ç” dizisinin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, polis tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alındığı iddia edilmişti. Olayın ardından, ünlü oyuncu, iddiaları yalanlayan bir açıklama yaptı:

“12 Haziran 2014 tarihinde gerek yazılı basın gerekse ilgili basın kuruluşlarının internethaber sitelerinde, uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında; “Gözaltına alındığım, uyuşturucu kullandığım” yönünde çeşitli haberler yer aldı.

Öncelikle belirtmeliyim ki : Gözaltına alınmadım…

Uyuşturucu Kullanmıyorum

İstanbul’da yeni sinema filmimim çekimleri sırasında telefonla -kamuoyuna duyrulmaması ve kamuoyuna kötü örnek teşkil etmemesi yönünde gizlilik hassasiyeti ile- Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından, ifademe/bilgime başvurulmak üzere Ankara’ya davet edildim. Operasyon kapsamında uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen herhangi biriyle görüşmem ve ilişkimin varlığı tarafıma isnat edilmediği gibi bu yönde bir suçlamaya da uğramadım. Çünkü uyuşturucu kullanmıyorum…

Kötü Örnek Teşkil Edecek Hiçbir Davranışım Olmadı

Basın organlarında hakkımda çıkan yanlış, yönlendirmeli ve sorumsuz yayınlar aleyhine gerekli cezai ve hukuki/ tazminat işlemlerinin yapılması yönünde karar aldım. Çünkü; yaşamım boyunca, Türkiye’de sanatçı olmanın zorluğu ve de sorumluluğunun bilincinde oldum. Aileme, çevreme ve topluma kötü örnek teşkil edecek, hiçbir davranışım olmadı.

Şahsımın ve ailemi küçük düşürecek, üzecek, itibarsızlaştırmaya yönelik bu türden yanlış, yönlendirmeli ve sorumsuz yayınların beni üzen bir diğer ve de en önemli yönü ise, bu yayınlardan etkilenebilecek bir tek kişinin dahi uyuşturucu gibi kötü bir alışkanlığa başlayabilme ihtimalidir.

Önemle tekrar belirtmek gerekirse, uyuşturucu kullanmıyorum, uyuşturucu bağımlısı değilim ve de uyuşturucu kullanımına karşıyım.

Kamuoyuna ve siz sayın basın mensuplarına saygılarımla bildiririm.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up