Kosova’nın Oscar Adayı Exil’ın Vizyon Tarihi Belli Oldu

Avrupa Sineması Manşet

Misel Maticevic ve Sandra Hüller’ın başrolünde yer aldığı, Kosova’nın Oscar Adayı “Exil”ın vizyon tarihi açıklandı.

Babai (2015) filmiyle tanıdığımız başarılı yönetmen Visar Morina, 5 yıl aradan sonra çok güçlü bir filmle geri döndü. Ülkesinin Oscar adayı olan Exil, prömiyerini Sundance’te gerçekleştirirken, gösterimini yaptığı Berlin Film Festivali’nde de izleyicilerin beğenisini kazandı.

Filmin başrollerinde ise Oscar adayı Toni Erdmann filmindeki rolüyle birçok ödül alan Sandra Hüller ve Dogs of Berlin dizisinden tanıdığımız, hayran bırakan performansıyla Misel Maticevic bulunyor.

6 Kasım 2020 tarihinde vizyona girecek olan filmin konusu: Çalıştığı yerde her gün kötü bir sürprizle karşılaşan Cafer evinin önünde de ölü bir fare bulur ve bunu iş yerinden birinin yapmış olabileceğini düşünür. Bir ilaç firmasında çalışan Cafer, işe girerken fareler konusundaki hassasiyetini söylemiştir. Gittikçe herkesten şüphelenmeye başlayan Cafer, Almanya’da yaşayan bir Kosovalı olduğu için iş yerindeki arkadaşları tarafından da ayrımcılığa uğradığını düşünür. Alman olan eşi ona ayrımcılık yapılmadığını, iş arkadaşlarının onu sadece sevmediğini söylese de, Cafer’i her gün başka bir sürpriz beklemekte ve her gün bir öncekinden daha da zor geçmektedir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up