Korsanların gözdesi!

Dünya Manşet


Blog sitesi Torrentfreak, 2011 yılında en çok indirilen korsan filmleri açıkladı. Listenin ilk sırasında Justin Lin’in yönettiği, baş rolünde Vin Diesel’i izlediğimiz Fast Five / Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu adlı film var. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu, 2011’de 9.3 milyon kez indirilmiş. Film, tüm dünyada 626 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmişti. Torrentfreak adlı sitenin yayınladığı listenin ikinci sırasında ise tüm dünyada 581 milyon dolarlık gişe hasılatı elde eden The Hangover Part II / Felekten Bir Gece Daha var. Felekten Bir Gece Daha, internet üzerinden 8.8 milyon kez indirilmiş. Listede yer alan üçüncü film ise Thor. 448 milyon dolarlık hasılat yapan, üç boyutlu yapım internet üzerinden 8.3 milyon kez indirilmiş. Torrentfreak, aynı listeyi geçtiğimiz yıl da yayınlamıştı. 2010’da James Cameron’ın Avatar adlı filminin 16 milyon internet kullanıcısı tarafından indirildiği açıklanmıştı. Listenin devamında Source Code / Yaşam Şifresi adlı film var. Film, 7.9 milyon kez indirilmiş. Yaşam Şifresi’ni, 7.7 milyon kez indirilen I am Number 4 / Ben Dört Numara adlı film takip ediyor. Listenin altıncı sırasında Zack Synder tarafından yönetilen Sucker Punch, yedinci sırada ise 127 Hours / 127 Saat yer alıyor. 127 Saat’i özel kılan ise dünya çapında sadece 60 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmesine rağmen 6.9 milyon kez indirlmiş olması.

HARRY POTTER SONUNCU
Listenin sekizinci sırasında 6.5 milyon kez indirilen animasyon film Rango, dokuzuncu sırasında ise En İyi Film Oscar’ını kazanan King’s Speech / Zoraki Kral var. 414 milyon dolarlık hasılat elde eden Zoraki Kral, internette de 6.3 milyon ‘korsan tık’ almış. Harry Potter serisinin final filmi Harry Potter and the Deathly Hollows – Part 2 / Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2 ise listenin son sırasında yer alıyor. Film 1.3 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti. İnternetten ise 6 milyon kez indirilmiş.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up